Одіозний радикал з Львівщини тисне на суддів?

25 Січня 2019, 9:38
гентош

У Львові відбулося засідання суду у резонансній справі Геннадія Хамраєва і Олега Худика, яких звинувачують у спробі пограбування самбірського бізнесмена і депутата Олега Гентоша.

Один з підозрюваних Геннадій Хамраєв (позивний «Монах») з березня 2015 року перебував у складі 7-го окремого батальйону ДУК ПС та був тричі поранений.

Підтримати побратима чисельно прийшли представники різних громадських організацій. З самого ранку навколо суду встановили посилену охорону поліції, остерігаючись заворушень з боку активістів. Захист наголошував на грубих порушеннях закону під час слідства та безпідставне кримінальне переслідування.

Цікавим у цьому процесі є одіозна особа потерпілого – депутата Самбірської районної ради з фракції Радикальної парті О. Ляшка та підприємця Олега Гентоша (на фото). Під час перерви у судовому засіданні, коли всі вийшли, пан Гентош взяв до рук слухавку і голосно промовив: «Роби щось, бо суддя неправильно себе веде». Потерпілий відверто продемонстрував тиск на суд! Одразу виник конфлікт між керівником всеукраїнського «Об’єднання добровольців» Оленою Живко та зухвалим депутатом.

– Звісно, що мене, як професійного юриста, це заділо. Тож по завершенню судового засідання я увімкнула телефон і спитала, кому саме він телефонував? При цьому депутат одразу ж почав себе неадекватно поводити – кричав, що і мені, і присутнім добровольцям заплатили гроші. Я відповіла, що він не має права такого говорити, адже усі присутні воювали на сході країни, вони ризикували своїм життям, але це на Олега Гентоша не подіяло. Я розумію, що він депутат, доволі не бідний підприємець, та це не дає йому жодного права поводити себе так нахабно з людьми. Звісно, що ми не залишимо ситуацію просто так. Будемо вимагати, щоб за свої слова він вибачився перед добровольцями. Також відповідну реакцію хочемо побачити і від представників партії Олега Ляшка, адже, на нашу думку, таким людям немає місця в українському політикумі, – розповіла Олена Живко.

На думку голови всеукраїнського «Об’єднання добровольців», затримання та притягнення до кримінальної відповідальності Геннадія Хамраєва має на меті залякати свідомих громадян, щоб люди, побачивши беззаконня відносно добровольців, активістів, відчували страх перед силовими структурами. Це сигнал усьому суспільству, що потрібно поводити себе лояльно відносно влади й нехтувати законом, якщо того вимагають репресивні органи. На все ж, на думку Олени Живко, згортання правозахисної діяльності не відбудеться, частина людей буде продовжувати захищати права інших. Але практика показує, що чим жорсткіші репресії, тим менше стає людей, готових ризикувати своєю свободою або життям заради деяких абстрактних ідей.

Нагадаю, що радикал Олег Гентош не є святим, він причетний до незаконного видобутку гравію на березі Дністра компанією «Онур». По цій справі правоохоронцями було відкрите кримінальне провадження. А ще пан Гентош відомий тим, що зламав носа своєму колезі «свободівцю» Володимиру Коваліву. Хоча сам Гентош не визнає свою провину і розповідає, що після конфлікту зі «свободівцем», мовляв той «вдарився об стовпчик і сам зламав собі носа». Тим не менше проти Олега Гентоша відкрито кримінальне провадження за ст. 125 ч. 1 «Умисне легке тілесне ушкодження».

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)