Наступним губернатором Тернопільщини може стати генерал Максімов

11 Грудня 2018, 9:19
maksymov

Колишній начальник управління МВС у Тернопільській області Віталій Максімов, який також очолював аналогічну службу на Львівщині та Закарпатті, цілком ймовірно стане наступним тернопільським губернатором. За інсайдерською інформацією, генерал-лейтенант Максимов вже пройшов співбесіду на посаду голови Тернопільської ОДА.

А от діючого губернатора Степана Барну, кажуть, планують звільнити через ремонт місцевих доріг без проведення тендерів. Начебто, за хорошу службу його просто тихцем «підуть», щоб не порушувати кримінальну справу.

Персона Віталія Максімова доволі цікава, а його дії у переважній більшості складно назвати логічними. Практично на всіх посадах Максімова супроводжували скандали.

Найгучніший конфлікт генерала стався з тернопільським губернатором Юрієм Чижмарем. Останній заявив, що нібито за допомогою корупційних зв’язків син генерала незаконно отримав диплом про вищу освіту, військовий квиток та спеціальні звання. Довгий час Максімов у судах захищав честь, гідність та ділову репутацію, кажуть, таки виграв справу і відсудив у Чижмаря 15 тисяч гривень моральної шкоди.

Злі язики подейкують, що під час перебування в Ужгороді Віталій Максімов знайшов спільну мову з місцевими контрабандистами, яким нібито надавав посильну підтримку у їх «справах». Ходили чутки, що пан Максімов був затриманий на одній із митниць Закарпаття і навіть провів певний час в одному з ізоляторів тимчасового затримання. Але, попри звернення на той час депутата Тернопільської обласної ради Ореста Муца до правоохоронних органів з проханням перевірити правдивість цієї інформації, ні спростування, ні підтвердження згаданих фактів надано не було. Хоча на посаді начальника Закарпатської міліції Максімов не затримався.

Повернувшись до Тернополя, Віталій Максімов зі свіжими силами взявся за впорядкування діяльності підконтрольної йому структури. На той момент, за інформацією тернопільських журналістів, його персональний службовий автопарк складався з двох джипів «Тойота Лендкрузер-100», двох «Тойота Кемрі» та «Мерседеса» Е-класу. Приблизна сумарна вартість таких авто становить 220 тис. доларів США, тоді як службовий автопарк тернопільського УМВС складався переважно з «Жигулів».

Віталій  Максімов також виявився власником симпатичного чотириповерхового будиночка в селі Петриків, що під Тернополем, приблизною вартістю 150 тис. доларів. Інформовані джерела стверджують, що ця «хатка» має повчальну історію. У ній нібито мешкала мати хлопця, який потрапив до рук правоохоронців у той час, коли п. Максімов відбував першу каденцію на посаді головного міліціонера Тернопільщини. Хлопцеві «шили» вбивство, до якого він не був причетний, а хата нібито відіграла роль «основного доказу невинності підозрюваного». Хлопця випустили, а генерал, повернувшись із Закарпаття, оселився в цьому будинку. Максімов намагався спростувати цю інформацію, навіть показав договір купівлі-продажу, де написано, що будинок коштує 119 тис. грн. Тобто за цінами того часу чотириповерховий будиночок виявився не дорожчий за трикімнатну квартиру в центрі Тернополя. Чому попередній власник так продешевив свою нерухомість, можна тільки здогадуватися…

Також Максімову дуже не подобалася критика на його адресу в ЗМІ. Він неодноразово позивався до редакцій газет, а одне з місцевих видань «Нова ера», яке пов’язували з опальним будівельником Зіновієм Щепановським, після енного позову міліції припинило діяльність. Тоді, влітку 2009 року, в газеті було опубліковано матеріал під заголовком «Корупція в обласній ДАІ». Основою цієї публікації послужило розміщене на сайті «ХайВей» 11 липня 2009 року відкрите звернення на адресу Президента України Ющенка В.А. і міністра МВС України Луценка Ю.В. працівників УДАІ УМВС України в Тернопільській області. У ньому було викладено ряд фактів про корупційні діяння керівництва УДАІ УМВС у Тернопільській області. Після цієї публікації керівники обласної міліції та ДАІ Віталій Максімов та Олег Кав’юк подали в суд на газету за образу честі та гідності, відповідно, оцінивши її по сто тисяч гривень кожен. І суд став на користь міліціонерів.

Генерал Максімов, зважаючи на свою роботу в правоохоронній системі, мав би бути рівновіддалений від будь-яких партій. Однак він не міг стриматися і постійно підтримував ту чи іншу партію. Так, під час президентських виборів 2010 року зробив ставку на Тимошенко і програв, позбувшись посади керівника тернопільської міліції. Через два роки він безуспішно намагався стати народним депутатом вже при підтримці популярного на той час «УДАРу» Віталія Кличка, однак програв «свободівцю» Олексію Кайді. Вже через 2 роки він знову зробив спробу потрапити до парламенту, але вже як самовисуванець. Але знову зазнав фіаско, цього разу поступившись Тарасу Пастуху із «Самопомочі».

Під час Революції гідності Віталія Максімова майже не було чути. Він почав подавати голос лише тоді, коли стали ділити посаду головного міліціонера Тернопільщини. Тоді на генерал-лейтенанта новий міністр МВС Арсен Аваков ставку не зробив, і той перебував у тіні аж до сьогодні, очікуючи, мабуть, свого призначення на будь-яку, але керівну посаду.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)