За що насправді судять тернопільського активіста Іваненка

14 Березня 2019, 20:01
іваненко

Вже рік в суді триває одна з найбільш резонансних справ у Тернополі. Більше того, навіть сам судовий процес, який швидше можна назвати судилищем, відбувається ганебно. В січні 2018 року працівниками прокуратури в Тернопільській області було затримано громадського діяча і волонтера Михайла Іваненка та оголошено підозру у скоєнні злочину за ч.2 ст.189 КК України.

Чому до справи активно залучені силові структури та судова гілка влади? Отже, 23 березня 2018 р. слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Дуда О. О. задовольняє клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури області утримувати підозрюваного Іваненка М. М. під вартою. Адвокати наголошують, що до їх підзахисного можуть вчинятись упереджені дії з боку слідчих прокурорів та слідчого судді. Як аргумент, вони наводять той факт, що слідчий суддя відхиляє клопотання про зміну запобіжного заходу для Іваненка, а слідчі прокурори саботують виконання судового рішення по перевірці законності затримання Іваненка. Згідно з рішенням першої інстанції, активіст мав би не бачити свободи без права на заставу. Однак апеляційна Феміда частково задовольнила прохання сторони захисту і дала можливість обирати: або ґрати, або застава на мільйон. Водночас суд відхилив клопотання сторони захисту про передачу підозрюваного на поруки поручителю – активісту, атовцю Миколі Сивирину.

Захист Іваненка в судовому залі навів аргумент, що суддя Дуда О. має пряме зацікавлення до справи. Мова йде про публікації в ЗМІ, де Іваненко критично висловлювався про рішення останнього стосовно дозволу незаконного будівництва біля ПК «Березіль» попри дію арешту. В ЗМІ знаходимо цікаву інформацію про дивні стосунки міського голови Надала С. з тернопільськими суддями, якщо вони виносять рішення на його користь. Міський голова, коли треба перемогти громаду, доручає справу молодому і «ручному» судді Дуді. Стає зрозуміло, що суддя Дуда і міський голова Надал давно зацікавлені в арешті активіста Іваненка, який відкрито критикує роботу міського голови. Громадська організація, яку очолював Іваненко, наводила десятки випадків зловживань владою, корупційні схеми та інші порушення закону. Усі вони були проігноровані правоохоронними органами.

Від 30 січня і до сьогодні справу Михайла Іваненка розглядають понад 20 прокурорів. Чому насправді така прискіплива увага працівників прокуратури до цієї справи? Що насправді дозволяє так зухвало діяти рядовим працівникам прокуратури в даній історії? Безкарно порушувати закон, навіть коли суд зобов’язав перевірити законність арешту Іваненка, але це рішення до сьогодні не виконується.

Хто ще зацікавлений в арешті Голови громадської організації «Громадський спротив корупції »? Складається враження, що дану справу хтось добре режисерував та активно її контролює.

Щоб краще зрозуміти, ми вирішили переглянути діяльність громадської організації. ГО «Громадський спротив корупції» активно досліджувала життя працівників прокуратури в області. В ЗМІ за 2015-2018 рік з’являлись розслідування про заможне життя прокурорів області та міста Тернополя. В поле зору потрапили також їхні родинні зв’язки з іншими топ-посадовцями міста. Публікації на сайтах можливо і не становлять серйозної загрози для працівників прокуратури, але звернення в Генеральну прокуратуру та НАБУ точно не сподобались захисникам закону.

Отже, про причетність працівників прокуратури до арешту громадського діяча вже немає сумнівів. Але не менш важливу роль в цій історії відіграє керівник Управління внутрішньої безпеки ДВБ в Тернопільській області Василь Джиджора. Яка ж зацікавленість Василя Джиджори в справі Іваненка? Ще в 2015 році Іваненко висвітлював діяльність шахраїв, котрі наживались на довірливих громадянах. Тоді виникли підозри, що аферисти мають міцний захист від одного із підрозділів поліції. Самого Василя Джиджору пов’язують з мером Тернополя Сергієм Надалом. Проти останнього активну опозиційну роботу вів громадський діяч Іваненко Михайло. Восени 2017 року ряд громадських організацій в Тернополі виступають з гаслами «Загроза відновлення «міліцейської системи» на Тернопільщині!». Тоді активістами було зроблено декілька розслідувань стосовно Василя Джиджори. Шалені статки, котрі нажила сім’я працівника правоохоронних органів, було показано громадськості. А також активісти викрили ряд корупційних схеми, де підозрюють активну участь начальника внутрішньої служби безпеки. У квітні 2017 активістами Громадської Організації «Громадський спротив корупції» виявлено злочин за адресою 15 Квітня. Невідомі особи зрізали 21 дерево, тим самим знищили алею зелених насаджень в колишній промисловій зоні міста. Щоби зрозуміти, хто і для чого зрізував дерева, Михайло Іваненко робить декілька інформаційних запитів в різні урядові структури. Стає зрозуміло, що хтось вчиняв злочин без жодних дозвільних документів. Ці “хтось” дуже швидко об’явилися. Це так звані “потерпілі” підприємці гр. Марчук З.Р., гр. Марчук С.А. та гр. Пастирській М.К. І одразу ці підприємці пишуть заяву про те, що з них активісти вимагали гроші. Прокуратура теж не забарилася: активісти чинять тиск на діяльність підприємців! Цікаво, що ні поліція, ні прокуратура на порушення земельного законодавства за зверненням громадських організацій про самозахоплення, будівництво та знищення зелених зон не зреагувала. Начальник міської поліції Тернополя пан Гаврилюк (який водночас є членом виконкому міської ради) взагалі саботує будь яку перевірку та притягнення порушників до відповідальності. Виконавчий комітет під керівництвом міського голови навіть за наявності суттєвих порушень при встановленні тимчасової споруди взагалі не виявляє бажання здійснювати будь-який контроль щодо виявлення, недопущення порушень при встановленні тимчасових споруд. Мотив замовників очевидний – заткнути рота людині, яка не звикла замовчувати правду та вести безкомпромісну боротьбу з корупцією при владі.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (1)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • батька

    15/03/2019

    просто батько судді Дуди - працює у міській раді

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)