За наполяганням “Батьківщини” Рада розгляне скасування е-декларування для громадських організацій

30 Березня 2018, 16:01
APM7794-750x400

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що за наполяганням фракції «Батьківщина» у вівторок, 3 квітня, Верховна Рада України на пленарному засіданні розгляне питання скасування недопустимого закону, який зобов’язує подавати електронні декларації громадськими організаціями і активістами, а також питання щодо декриміналізації (скасування відповідальності) громадських організації і активістів за неподання таких електронних декларацій, щодо чого із 1 квітня 2018 року їх зобов’язує чинне законодавство.

«Під час наради фракцій у голови Верховної Ради Андрія Парубія було домовлено, що у вівторок, 3 квітня, у Верховній Раді України, першим буде розглянуто питання скасування недопустимого для громадянського суспільства закону щодо подачі електронного декларування. По-друге, буде розглянуто питання щодо декриміналізації того, що активісти не подадуть відповідні документи до 1 квітня, і щоб їх не притягували до кримінальної відповідальності», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу у Верховній Раді України за результатами зустрічі голови ВРУ Андрія Парубія і керівників парламентських фракцій.

Парламентарій нагадала, що сьогодні за наполяганням фракції «Батьківщина» головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм було скликано негайне засідання керівників депутатських фракцій. Проте всі парламентські фракції, окрім «Самопоміч» і «Батьківщина», відмовились у п’ятницю, 30 березня, проводити позачергове засідання Верховної Ради України для вирішення відповідного питання. Такі речі, на думку Юлії Тимошенко, є неприпустимими.

«Лише дві парламентські фракції – «Самопоміч» і «Батьківщина» – підтримали проведення позачергового засідання Верховної Ради України, щоб скасувати закон щодо запровадження репресій проти громадських організацій», – повідомила вона.

Саме тому, Юлія Тимошенко звернулась до президента, уряду, лідерів парламентських фракцій, народних депутатів, а також лідерів політичних партій України з тим, щоб на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України розглянути вкрай важливі для громадянського суспільства законопроекти.

«Потрібно зробити все, щоб на наступному сесійному тижні, у вівторок, не лише проголосувати за декриміналізацію відповідальності громадських активістів, тобто щодо їх непритягнення до кримінальної відповідальності, а потрібно також проголосувати скасування того президентського закону, який сьогодні діє проти громадянського суспільства», – підкреслила парламентарій.

Юлія Тимошенко додала, що фракція «Батьківщина» із низкою інших депутатів зареєстрували законопроект №6271 щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб, який був схвалений Венеційською комісією. Саме відповідний законопроект передбачає, що електронне декларування не буде поширюватись на громадських активістів та осіб, які отримують кошти і майно в рамках реалізації в Україні програм технічної допомоги у галузі запобігання і протидії корупції.

Також політик нагадала, що фракція «Батьківщина» на минулому пленарному тижні підтримала законопроекти про скасування е-декларування для громадських організацій, проте такі ініціативи не були підтримані низкою депутатів інших фракцій.

Автор:
https://www.tymoshenko.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?