За козирну «свободівську» карту Тернопільщини поборються Тимошенко і Порошенко

5 Грудня 2018, 10:53
360309

«Свобода» традиційно вважає Тернопільщину одним зі своїх базових електоральних регіонів. Виходячи з того, що кандидат від «Свободи» Руслан Кошулинський не претендує на статус фаворита Президентської виборчої гонки, головною метою його участі, як і діяльності партактиву, буде мобілізація прихильників напередодні майбутньої парламентської кампанії. Експерти аналітичного порталу «Слово і діло» назвали головних дійових осіб партії в регіоні та розповіли, як вони працюватимуть для досягнення поставлених довгострокових цілей.

Отож, на сьогодні націоналістична «Свобода» має кілька центрів впливу на Тернопільщині. Найперше – це екс-голова Тернопільської ОДА та екс-нардеп, а нині керівник фракції в облраді Олег Сиротюк, а також – мер Тернополя Сергій Надал та депутат ВРУ від «Свободи» Михайло Головко. Центром політичного впливу «Свободи» в регіоні є Тернопільська міська рада, де партія створила більшість, а Сергій Надал займає пост мера.

Виходячи з того, що Сергій Надал має владу в обласному центрі, він вважається одним з найбільш впливових членів партії в регіоні. Надал має високі показники довіри тернополян, адже за нього на останніх виборах проголосувало 54% виборців (щоправда, останнім часом через постійні скандали мер почав втрачати симпатиків – авт.), а також очолює власну політичну команду, інкорпорованих в структуру міськвиконкому за допомогою 4-ох його заступників – Леоніда Бицюра, Вікторії Остапчук, Владислава Стемковського та Івана Химейчук. Оглядачі відзначають, що представники БПП, які входять до складу більшості в міськраді, свідомо передали кермо влади містом «Свободі» для локалізації її політичних інтересів.

Незважаючи на значну підтримку городян, внутрішньопартійна ситуація в «Свободі» досить напружена. Підтвердженням цьому є те, що за останні два роки ряди партії покинуло багато досвідчених членів. До числа найбільш відомих з них місцеві журналісти відносять екс-голову Тернопільської облради Василя Хомінця, екс-депутата облради Степана Кондиру, екс-депутата міськради Володимира Карпінського, екс-голову апарату облради Ігоря Дулебу. Не менш яскравим прикладом серії внутрішньопартійних конфліктів можна вважати виключення зі складу фракції «Свободи» в Тернопільській міськраді Івана Сорокаліта, Романа Навроцького та Ігоря Турського, які були позбавлені мандатів за порушення партійної дисципліни під тиском Сергія Надала. Негативно позначається на іміджі партії і те, що її регіональні лідери часто стають героями скандалів і правопорушень, які знижують рівень підтримки партії в області.

Важливою ланкою партактиву «Свободи» на Тернопільщині є депутат ВРУ Михайло Головко. У 2014 році Головко був повторно обраний депутатом від 164 виборчого округу (вперше в 2012 році), набравши 35,64% голосів. Виходячи з цього, прийнято вважати, що в межах свого виборчого округу Головко має достатню кількість прихильників, які можуть бути використані в якості електорального ресурсу «Свободи».

Оцінюючи політичні ресурси «Свободи» в регіоні, варто відзначити, що партія має потенціал в окремих районах області, а також володіє стратегічними ресурсами в обласному центрі. Проте, Руслан Кошулинський не зможе стати серйозним конкурентом для фаворитів президентської гонки, але цілком може зіграти роль технічного кандидата. Виходячи з цього, варто очікувати, що головні претенденти на пост президента – Петро Порошенко і Юлія Тимошенко – будуть зацікавлені у співпраці з регіональним штабом «Свободи», який може стати запорукою електорального успіху в області.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)