Як Деревляний піариться на комунальних аптеках

12 Лютого 2018, 19:01
27752025_1972603046395580_671245452276359241_n

Днями активіст Петро Заставецький виклав цікавий пост. Мова йшла про урочисте відкривання відновленої комунальної аптеки в місті Зборів. Активісту видалося смішним, як можна в 2018 році урочисто відкривати відремонтовану аптеку. Повітряні кульки, сцена для політиків і запальні промови про успішне «соціалістичне» майбутнє.

Але люди почали обговорювати, ставити запитання і навіть хвалити чиновників за таку щедру роботу для простого люду. І щоб відповісти людям, активіст зацікавився історією цієї аптеки.

Так, 8 лютого 2018 року відновлено урочисто роботу Зборівську державну аптеку № 8. У вересні 2015 року ця аптека була доведена до банкрутства. Отже офіційно відкривали те, що самі недавно знищили. Більше того!! Потратили на це 550 тисяч гривень. Генеральний директор Марків Наталія, котра відкривала аптеку у Зборові, у 2015 році заступник генерального директора з організаційно-фармацевтичної. В команді тих, хто в 2015 році знищив роботу Зборівської аптеки.

Варто також зазначити, що аптеки це такі структури, котрі так просто контролювати не можна. Господарську діяльність аптек має право перевіряти тільки контрольно-ревізійне управління, при умові отримання рішення суду. Відтак ретельного контролю у сфері аптечної діяльності немає.

А тепер варто повернутись декілька років назад, щоб зрозуміти хоть щось.

2012 рік. Скандал в аптечному фонді обласної ради. Очільники обласної ради переконані, що керівники аптек на базі комунальних установ будують власний бізнес. У результаті страждає бюджет області. Обласна рада висловила чітку позицію – зберегти комунальні аптеки, знизити ціни на медикаменти та зберегти робочі місця. Також облрада планує позбутися усіх керівників комунальних аптек, які довели заклади до банкрутства. 

Створене аптечне комунальне підприємство мало запобігти в подальшому банкрутства комунальних аптек, аптеки мали стати соціально орієнтовані.

2015 рік. Знову сканадал. Аптеки закриті. Підприємство збиткове. Знову починається реанімаційний пакет для аптечного комунального бізнесу в області. Як ви могли помітити, ці хвилі в роботі припадають на зміну влади в країні і в області відповідно.

Отже в 2015 році до влади приходить нові люди. Корупції сказано «ні». І знову активно почали відродження аптечного бізнесу в області. В листопаді 2016 року обласна рада скеровує 700 тисяч гривень на відновлення комунальних аптек в Зборові, Бережанах, Підволочиськ, Підгайцях.

Ці кошти розподілили наступними статтями: 200 тисяч гривень на ремонт приміщень, 500 тисяч гривень на закупи медикаментів.

Опіку над комунальним аптечним бізнесом бере на себе Василь Деревляний. І тут понеслось по місцевих ЗМІ, про те як скоро буде наведено лад в комунальних аптеках. Тобто прийшла нова влада і нова хвиля відновлення аптек.

Гроші рада в 2016 році виділяє, депутати голосують, Василь Деревляний та голова обласної ради Віктор Овчарук наввипередки спішать повідомити, що до кінця 2016 року має запрацювати декілька відновлених аптек. Розмови йшли і про Зборівську комунальну аптеку, котра була відкрита лише в 2018 році.

Проходить рік і на календарі 2017 рік, і знову обіцянки закінчити ремонти в аптеці міста Зборів до кінця року. Розказують і про суми, які потратили на ремонт закладу. Мова йде про 450 тисяч гривень.

Урочисто відкрити заклад вдається лише в лютому 2018 року і суми на ремонт приміщення вже вказується 550 тисяч гривень.

– Як на мене, надто дорого обійшлося громаді відновити своє майно, знищене владою. Погортав сайт з продажі нерухомості, знаходжу ось такий лот! Офісні приміщення – 114.5 кв.м.( 3 кабінети, кухня-столова та санвузол. В приміщенні зроблений ремонт, є індивідуальне опалення, всі комунікації.), гаражі 302,9кв.м, приміщення складу 802кв.м. Будівлі розміщені на земельній ділянці площею 14 сотих. Площа разом 1218 м². ціна щоб купити таке добро 794 521 гривень. Для чого робити ремонт, якщо можна було купити нове приміщення з ремонтом. Але це мої наївні роздуми… В пана Василя з партії ВО «Батьківщина» інша модель бізнесу, – пише активіст. – Я лише висловлюю свою суб’єктивну думку від побачено, прочитаного. Звичайно вам самим розбиратись і аналізувати. Але особисто я не можу довіряти Василю Деревляному. І ось чому!
Серед обіцяних відновлених аптек в 2016 році, на котрі виділяли кошти була і аптека в місті Підгайці. Про те, там виникли труднощі, про які пан Василь розказав 18 грудня 2016 року. Аптека не відкрита до сьогодні. Хто отримує кошти з оренди приміщення…

– Те приміщення десь при минулому скликанні облради зареєстрували на міську раду, – каже Василь Деревляний. – Сьогодні ми зробили усі заходи, щоб це приміщення повернути громаді області, тобто у нашу комунальну власність. У приміщенні уже розпочинають ремонти. До нас ніхто не брався у наведенні порядку в аптечному обʼєднанні. Ми це зробили і завершуємо цей етап.

Все б нічого, але в травні 2016 в приміщенні комунальної аптеки в місті Підгайці однопартійці Василя Деревляного Алла Колодницька і Ірина Баран голова рда і голова районної ради відповідно офіційно в стилі «совка»відкривали філію АТ «Ощадбанк». В травні районні чиновники в приміщенні банк відкривали, а в грудні пан Василь ремонти почав робити, щоб аптеку відновити.

Отож в Підгайцях, Бучачі де в районі «править балом» партія ВО «Батьківщина» не потрібні соціальні проекти з ліками для пенсіонерів, учасників війни з Росією? Саме такими перевагами нахвалювали чиновники Зборівську комунальну аптеку. А в Бучачі та Підгайцях знищують.

Автор:
https://provse.te.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?