Відомий тернопільський нардеп зі «Свободи» не голосував за закон про державну мову

9 Жовтня 2018, 10:37
Головко

Громадська активістка, письменниця, редактор порталу мовної політики та працівник Українського інституту національної пам’яті Іванна Кобєлєва звинуватила нардепа з Тернопільщини Михайла Головка, що той не голосував за закон про державну мову.

– Народний депутат від мого округу (північ Тернопільщини), «свободівець» Михайло Головко, який одягає вишиванку і б’є себе в груди, що любить Україну, проте нині не проголосував за закон про державну мову. Це ганебно! Дуже шкодую, що за нього голосувала, – заявила Іванна Кобєлєва.

Виявляється, нардеп так вчинив суто з вузькопартійних інтересів, бо, виявляється, «свободівці» мають свій мовний закон.

– Нам не потрібен закон, який стане інструментом ведення гібридної війни проти українців, коли під гаслами захисту української мови її хочуть марґіналізувати. Мова – це національна безпека, це такий само засіб захисту від агресора, як і армія. І жодних компромісних рішень бути не може. Саме тому закликаю всіх народних депутатів проголосувати за свободівський законопроект № 5669, бо ухвалення законопроекту № 5670-д марґіналізує українську мову, – про це з трибуни парламенту заявив Михайло Головко, доповідаючи про відповідний проект закону.

Народні депутати-«свободівці» зареєстрували проект Закону про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні №5669.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла за основу (в першому читанні) проект Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. “За” свої голоси віддав 261 депутат, проти – 26. Окрім Михайла Головка, який не брав участі в голосуванні, всі інші нардепи з Тернопільщини проголосували «за», а саме – Олег Барна, Микола Люшняк, Ігор Побер, Тарас Юрик, Тарас Пастух, Роман Заставний.

Даним законопроектом пропонується визначити порядок функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя в Україні, крім сфери приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?