У Тернополі знищують зелені насадження

10 Червня 2019, 10:52
зелені насадження3

Виконавчий комітет Тернопільської міської ради прийняв рішення, яким затвердив схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Це мало б вселяти надію щодо відновлення екології та санітарії Тернополя. Адже саме з приходом до влади мера Тернополя Сергія Надала та призначення ним головним архітектором міста Василя Бесаги розпочалось масове знищення зелених насаджень, зокрема, для розміщення так званих «тимчасових» споруд та літніх «майданчиків».

У затвердженому порядку зазначено: «п.3.7. Розміщення тимчасових споруд (ТС) забороняється… на територіях, займаних зеленими насадженнями …, а у п. 3.11.Забороняється розміщувати ТС на газонах, квітниках… Закон визначає, що, зелені насадження — це деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність на території. Тобто ці пункти аж двічі наголошують про заборону розміщувати ТС на газонах!

– Але затвердженою схемою запропоновано не тільки узаконити уже розміщені об’єкти на зелених насадженнях, а й розмістити нові на насадженнях, що залишились по вулицях 15 квітня та Золотогірській. Виходить, що міський голова Тернополя і не збирається повернутись в законодавче русло українських законів, а примножує їх порушення. І усі бутафорні посилання на відповідність Законам України — це знову не що інше, як черговий обман громади з метою примноження корупційних схем для подальшого розбазарювання міста. Ми викрили тільки одне із десятків порушень, які мають намір запровадити в місті за цією схемою, – заявили представники тернопільського Демальянсу.

Нагадаємо міському голові, що він керує українським містом і зобов’язаний згідно зі ст. 42 «Про місцеве самоврядування» забезпечувати дотримання Конституції та законів України в Тернополі.

А тим часом ГО «ДемАльянс Тернопільщини» спільно з іншими громадськими організаціями працює над пропозиціями для створення схеми розміщення тимчасових споруд, яка б відповідала чинному законодавству України та дала можливість відновити знищені зелені насадження.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)