У Тернополі замовчують теми житла та освіти

12 Жовтня 2017, 14:38
мерія

Місто Тернопіль отримавши 33,5 бала зі 100 можливих опинилося на 31-му місці в рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, що його визначили фахівці українського відділення глобальної мережі Transparency International спільно з Інститутом політичної освіти.

Оцінку прозорості та підзвітності муніципалітетам вони виставляли на основі 91 показника у 13-ти сферах відповідальності місцевої влади – таких, приміром, як інформація про роботу влади, закупівлі, житлова політика, бюджетування та контракти тощо.

За словами керівника напрямку «Прозорі міста» Transparency International Україна Катерини Цибенко, 31-е – це середнє місце. Найкраща ситуація у нас з такими показниками, як «інформація про роботу місцевої влади», «доступ і участь (громадян – ред.)» та «бюджетний процес».

А от показники «житлової політики», «соціальних послуг» та «освіти» отримали …нуль балів. Така низька оцінка, за словами Катерини Цибенко, зумовлена, зокрема, тим, що на сайті нашої міськради відсутня електронна реєстрація заяв на житло та відображення відповідної онлайн-черги, немає інформації про розподіл місць у дитсадках та надання соціальних послуг.

В свою чергу представниця міськради, керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Мар’яна Зварич запевнила присутніх у прагненні головного органу тернопільського самоврядування до максимальної прозорості та його готовності виконати всі рекомендації Transparency International. За її словами, частина вказаних недоліків навіть уже виправлена, так як свій аналіз спеціалісти проводили ще у травні-червні, до сьогодні ж ситуація вже змінилася. Вона також повідомила, що зараз проводиться повна модернізація сайту Тернопільської міськради, і незабаром відбудеться презентація вже оновленого.

До слова, про яку прозорість можна говорити, коли немає вільного доступу простих громадян до кабінетів чиновників у приміщенні Тернопільської міськради на вулиці Листопадовій?

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?