У Тернополі колишній секретар міськради воює з нинішнім

4 Жовтня 2018, 9:42
Шумада- секретар

Депутат Тернопільської міської ради із фракції «БПП-Солідарність», екс-секретар ТМР позаминулої каденції Тарас Білан (на фото внизу) ініціюватиме відставку свого колеги, теж депутата з пропрезидентської політсили Віктора Шумади, який сьогодні є секретарем міськради.

Конфлікт між політиками стався через те, що Шумада (на фото зліва), який відповідає за підготовку документів до сесійних засідань, з порушенням регламенту не включив на чергову сесію, яка відбудеться вже 5 жовтня, проект рішення за авторства Тараса Білана, що стосується прозорого продажу на аукціоні ресторану «Україна».

– На сесії Тернопільської міської ради хочуть вкрасти майно громади – ресторан «Україна», де зараз заходиться «Файне місто». Депутатам розіслали орієнтовний порядок денний сесії. Проект рішення про прозорий аукціон ресторану «Україна», який пройшов усі візування, до порядку денного не включено. Натомість секретарем ТМР Віктором Шумадою запропоновано до розгляду проект викупу приміщення родиною депутата Верховної ради України Романа Заставного без аукціону, – розповів Тарас Білан.

На переконання депутата, питання, яке «протягує» Віктор Шумада, не пройдене профільною депутатською комісією з комунального майна, а також, за його інформацією, є три заявники, які бажають викупити ресторан «Україна» на аукціоні і вже подали офіційно заяви. Тим самим місто могло би від цього продажу мати набагато більший зиск, ніж просто віддати величезне приміщення в центрі Тернополя в одні руки.

Слід нагадати, що Роман Заставний та Віктор Шумада давно є близькими друзями. Свого часу, коли Заставний мерствував у Тернополі, він взяв Шумаду на роботу і призначив його директором комунального підприємства «Адмінтехінспекція». Ця структура опікувалася всією зовнішньою рекламою у Тернополі, а також одним з її підрозділів був рупор міської ради – газета «Тернопіль вечірній».

Секретарем міської ради каденції Заставного був Тарас Білан, який сьогодні перекреслив стару дружбу і розпочав повномасштабну війну зі своїм колишнім начальником.

Коли Роман Заставний програв вибори, його наступник, теперішній мер Сергій Надал ліквідував «Адмінтехінспекцію», а на Шумаду навісив 2 млн. грн. розтрат. Очевидно, не без участі Заставного, цю справу зам’яли, а Шумада перейшов на роботу в один із тернопільських банків, аж доки президентом України не став Петро Порошенко. Далі кар’єра Шумади пішла по висхідній. Будучи в хороших стосунках із товаришем Заставного – Степаном Барною, котрий очолив Тернопільську ОДА, Шумада став керівником апарату обласної адміністрації, а після місцевих виборів, пройшовши в міську раду під прапорами «БПП-Солідарність», за квотою цієї політсили, котра ввійшла в промерську більшість, отримав хлібну посаду секретаря міської ради.

Те, що сталося з проектом рішення Тараса Білана, – це свого роду подяка Роману Заставному від Віктора Шумади за успішну кар’єру. Водночас, Білан не збирається спускати на гальмах цю справу.

– У випадку, якщо секретар міської ради Шумада В.В. і надалі порушуватиме закон, ГО «Тернопільські підсумки» подадуть заяву про відкликання останнього із займаної посади, – заявив Тарас Білан.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)