У нардепів із «Самопомочі» – 19 гектарів землі

6 Листопада 2018, 20:08
земля

Допоможи собі сам – надбай землі, якщо є змога. За таким принципом живе левова частина народних депутатів із фракції «Самопоміч». За даними декларацій за 2017 рік, у нардепів «Самопомочі» та їх сімей у власності або іншій формі користування було 19 га землі.

Як виявили аналітики порталу «Слово і діло», найбільше землі в Олени Сотник – 8 ділянок загальною площею 12,4 га (знаходяться в Київській, Житомирській та Донецькій областях). Відзначимо, що всі ділянки задекларовані на чоловіка нардепа – Анатолія Амеліна.

На другому місці за кількістю землі – Олег Лаврик, у власності якого 11 ділянок (всі у Львівській області) площею 2,1 га.

В Івана Мірошниченко в декларації вказані сім земельних ділянок площею 1 га.

13 членів «Самопомочі» мають у власності менше 1 га землі. Серед них лідер парламентської фракції Олег Березюк, у якого тільки одна ділянка (0,05 га), знаходиться у Львівській області. Також у списку землевласників є представник Тернопільщини Тарас Пастух. На момент складання декларації в його родини у власності було вісім земельних наділів загальною площею 0,6 гектара (у Тернополі, Підгородньому, Байківцях, Петриках (всі – Тернопільський район), Курівцях (Зборівський район) та Губині (Бучацький район), і він поділяв з Іриною Сисоєнко 5-6 місце у списку землевласників з партії «Самопомочі» у Верховній Раді.

Однак позиції в цьому рейтингу Пастух може покращити. 26 жовтня він придбав 600 квадратних метрів землі в Тернополі, а 30-го числа того ж місяця повідомив про суттєві зміни в майновому стані в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Якщо вірити оновленій декларації, то Тарас Тимофійович за ділянку площею 600 квадратних метрів заплатив 102 тисячі 738 гривень. Виходить, сотка йому обійшлася близько 630 доларів, хоча ринкова вартість землі в Файному місті починається від півтора тисячі доларів.

До слова, у дев’яти нардепів з «Самопомочі» в сімейній власності землі немає взагалі: у Ігоря Діденка, Сергія Кіраля, Павла Костенка, Олександра Опанасенка, Ірини Подоляк, Анни Романової, Романа Семенухи, Семена Семенченко та Єгора Соболєва.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?