У мережі продають телефонні номери та паспортні дані користувачів «Нової пошти»

9 Лютого 2018, 16:02
80_main

У так званому «даркнеті»  виставлені на продаж дві бази клієнтів «Нової пошти» — на півмільйона і на 18 мільйонів користувачів. Про це повідомивконсультант з кібербезпеки Єгор Папишев.

«Сьогодні виявлений факт продажу невстановленими особами бази даних клієнтів «Нова пошта». Таких баз дві: перша містить інформацію близько півмільйона чоловік, з персональними даними в розбивці ПІБ/телефон/місто/серія та номер паспорта/email. Друга — 18 мільйонів записів, але з меншою деталізацією (лише ПІБ і телефон)», — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що кіберексперту вдалося зв’язатися з продавцем і перевірити якість інформації. Йому надали довільний шматок бази, а також дали можливість перевірити інформацію за номерами телефонів.

«Номери належали зовсім різним людям з різних міст,і вони ніяк не були пов’язані один з одним. Відповідь прийшла менше, ніж за п’ять хвилин, і містила абсолютно точні і свіжі дані про клієнтів (включаючи змінене, в зв’язку з недавнім заміжжям, прізвище однієї з них)», — зазначає кіберексперт.

«Для додаткової перевірки я задав ще кілька телефонних номерів, які апріорі не могли бути використані в сервісі «Нової пошти» (це корпоративні номери) — їх в цій базі не виявилося», — додав він.

Автор:
https://glavcom.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?