У Львові пройшли акції проти земельного свавілля Садового

6 Листопада 2018, 17:01
78787

2 і 3 листопада цього року у Львові можна сміливо відзначати як дні боротьби громади м. Львова з незаконним будівництвом. Цими днями у місті відбулось кілька акцій проти свавілля мера Львова А. Садового. Слід зауважити, що акції не були скоординовані, мали різну мету, але всі вони зводились до боротьби проти земельних махінацій ЛМР, незаконного будівництва або порушення його норм.

А ще 2 листопада виконавчий комітет ЛМР розглядав скандальне питання щодо видачі незаконного дозволу на будівництво житлово-офісного комплексу на вул. Зеленій, 151 фірмі ТзОВ «Реновація», яка пов’язана з політичною партією «Самопоміч». Засновником її є Ірина Камінська, дружина Тараса Вітика, колишнього директора комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління». У 2015 році Тарас Вітик балотувався до Львівської міськради від фракції «Самопоміч». Сама ж Ірина Камінська, згідно з декларацією Тараса Вітика, поданої ним до Нацагенства з питань запобігання корупції, отримувала зарплату в об’єднанні «Самопоміч», працюючи за сумісництвом.

Те, що будівництво буде незаконним, сигналізували ряд громадських організацій, зокрема ГО «Розвиток Громади». У відповідному детальному плані цієї забудови є багато порушень законодавства, зокрема незаконна зміна зони території з «В-5» (зони підприємств) на «Ж-3» (багатоквартирна житлова забудова). Напередодні засідання виконкому ЛМР по даному питанню громада, що проживає в районні Зеленої, та громадські організації просили утриматися від винесення рішення виконком, допоки «містобудівні» та ДПТ остаточно не отримають правову оцінку. Про це також наголошував голова Громадської ради при Управлінні архітектури ЛМР та представник ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда.

Але тимчасово виконуючий обов’язки голови виконавчого комітету міськради Геннадій Васьків не захотів переносити засідання, та направити питання на доопрацювання, а поставив його на голосування. Це говорить про те, що питання Садовим вже було остаточно вирішене і дане до виконання.

Ще, як ми вже згадували, тут присутній конфлікт інтересів, оскільки фірма пов’язана з політичною партією «Самопоміч», а більшість членів виконкому є її членами.В той же день під міською радою відбувся брифінг представників громадських організацій Львівщини, зокрема ГО «Українська спілка учасників АТО», ГО «Львівська обласна спілка АТО та сімей загиблих», ГО «Патріот», Об’єднання добровольців, «Національний корпус», «Правий сектор», «Бойове товариство учасників бойових дій, ветеранів, інвалідів Антитерористичної операції». Як повідомили ветерани, організація брифінгу має кілька цілей. Це в першу чергу, брехлива рекламна кампанія мера міста Андрія Садового, яка маніпулює думкою громадян всієї країни. В своїй політичній рекламі він розказує про видачу сто тисяч гривень учасникам війни на сході, а коли приходиться виділяти їм законні паї, то це питання приходиться військовим вибивати боями через суди. Любить дуже Андрійко українську землю і ні з ким не хоче ділитися. І Львова йому вже мало, хоче всю Україну. Що таке сто тисяч грн., коли ар землі під Львовом коштує тисячі доларів?

Розповідали ветерани також про ряд приховування фактів розкрадання майна та бюджету міста міською радою та про популізм Садового. «Ми, учасники війни, обурені відвертою брехнею, яку розповсюджують на всю Україну. Ми, громадські організації Львівщини, втомилися боротися з беззаконням міської влади у всіх сферах життєдіяльності міста», –наголосили вони. В інтерв’ю кореспонденту «Вголос» ветерани повідомили, що запропонували меру Львова Андрієві Садовому пройти детектор брехні та довести, що він не корупціонер і що готові пройти його також.

Перед тим у Львові 29 жовтня на сайті ЛМР за ініціативою ГО «Батьківська рада Львівщини» була зареєстрована петиція, в якій вимагається заборонити будівництво багатоповерхівок без появи нових шкіл та садочків. В петиції йдеться, що Львів розбудовується над швидкими темпами, однак за створення інфраструктури, зокрема, нових комунальних закладів освіти – садків і шкіл, не дбають. Через брак закладів дошкільної освіти тисячі дітей не можуть навчатися, що є порушенням ст.53 Конституції України. Це також підтверджують дані електронної черги в ЗДО. Намагання управління освіти ДГП ЛМР збільшити кількість місць в садках за рахунок ущільнення груп призводить до порушення санітарних та інших норм, порушуються права дітей на якісну освіту. Такі заходи не сприяють вирішенню проблеми. Аналогічна проблема з переповненими класами і в школах.

В петиції автори вимагають заборонити будівництво нових багатоквартирних будинків (готелів тощо), офісних (розважальних, торгівельних) центрів без збільшення мережі нових комунальних навчальних закладів, насамперед садків та шкіл. А якщо дозвіл буде наданий, то йому повинен передувати підтверджуючий документ за підписом керівника управління освіти (департаменту), що в існуючій мережі комунальних закладів дошкільної та середньої цього мікрорайону є достатньо місць (згідно саннорм та ін.нпа) для навчання дітей.

Те, що пріоритетом в частині видатків бюджету розвитку міського бюджету, як передбачено в Конституції України, має бути відкриття нових комунальних шкіл та комунальних дошкільних навчальних закладів, Садового не цікавить. Головно за тим, що за виділення земельної ділянки та всіх дозвільних документів на будівництво можна збити касу, бо ж ідуть вибори, і головному поборнику бідності і корупції треба за щось ставити бігборди по Україні, а зі школи що візьмеш?

Те, що проблема є вкрай гострою, свідчить також акція під назвою “Парасольний пікет проти переущільнених забудов”, що відбулася 3 листопада вздовж вул. Варшавської у Львові. Пікет був зорганізованих громадськими активістами та жителями вулиці Малогосківської. На нього запрошувалося всіх львів’ян. Як відомо, практично майже вся дозвільна документація на початок будівництва має вдвічі завищені показники по кількості людей на гектар площі. Також часто дивним чином земельні ділянки, призначені для низькоповерхової забудови, перетворюються на ділянки для зведення багатопід’їздних багатоповерхівок, що несе в собі багато загроз. А ще це суперечить генпланам, де закладається певна кількість людей під інфраструктуру. А вона часто мінімізована або практично відсутня, зокрема у вигляді доріг, шкіл,садків, паркінгів, відпочинкових зон тощо. Це все має ознаки прямої корупції, а також принесе місту масу катастрофічних проблем. про що свідчить згадувана нами петиція. І взагалі просто суперечить нормальному здоровому глузду. На запитання, чому символом акції є розкрита парасоля, учасники тихого пікету відповіли: «Так, як парасоля захищає людину від дощу, так і ми хочемо захисту від незаконних дій чинної міської влади!” «Ми хочемо, аби влада нас почула! Ми вимагаємо призупинення чисельних будівництв до приведення їхньої дозвільної документації у відповідність до чинних державних будівельних норм (ДБН). Спочатку дороги-садочки-школи – потім раціоналізовані і законні будинки!”

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?