Тернопільський нардеп пропонує продовжити мораторій на продаж землі

5 Грудня 2017, 16:05
1371018910_pravitelstvo-snimet-moratorij-na-prodazhu-zemli

Народний депутат Олег Барна, який у Верховній Раді представляє Тернопільщину, зареєстрував законопроект про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2024 року.

– На даний час питання землі є занадто політизованим, а партійний піар на ній позбавляє деяких політикантів здорового глузду. Отож, долю нашої землі даний склад депутатів не вирішить, а заполітизує. А тому вирішити земельне питання я пропоную депутатам наступного скликання, з найбільшою користю для нашого народу і України, – заявив  Олег Барна.

Стосовно цієї теми влучно висловився відомий тернопільський аграрій Юрій Березовський:

– Зараз перехідний період, на земельний ринок заходять люди з великими грішми, які нічого не тямлять у сільському господарстві. Проте вони розуміють, що рано чи пізно знімуть мораторій на купівлю землі, і, вклавши нині гроші, вони сподіваються отримати в майбутньому високі дивіденди. Для досягнення своєї мети вони навіть готові піти на непопулярні для будь-якого аграрія кроки – не засівати рік-два землю. Але цим вони хочуть знищити нас, малих і середніх сільгоспвиробників, ставши монополістами. Я не є противником купівлі-продажу землі, але повинно бути чітке законодавство, яке має заздалегідь не допустити продажу землі певної площі в одні руки, щоби ця людина обов’язково була громадянином України тощо.

На сьогодні мораторій на продаж землі в Україні доживає останні місяці, адже минулого року його продовжили до 1 січня 2018 року. Чи продовжать мораторій на довший період – питання дискусійне? Нагадаємо, зняття земельного мораторію, і, відповідно, запуск ринку землі – донедавна була однією з ключових вимог Міжнародного валютного фонду для надання Україні фінансової підтримки.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?