Тернопільські чиновники вирішили забудувати ще один парк

6 Травня 2019, 13:58
proektrekreatsiynoizoniternopil-1

Тернопільська влада вирішила втулити у ще одному міському парку комерційний об’єкт. Цього разу справа дійшла до парку імені Тараса Шевченка, котрий розміщений у самому серці Файного міста, поруч із тернопільським ставом.

– У парку Національного Відродження – соціально-спортивний центр, у ПК «Березіль» – культурно-мистецький центр, і ось у парку Шевченка тернополянам пропонують рекреаційно-відпочинковий комплекс. По факту це все комерційні бізнес-проекти, які реалізовуються під покровительством місцевої влади на місці парків, скверів та зелених зон, – заявив громадський активіст Олег Синовець.

На сайті Тернопільської міської ради з’явилося повідомлення про початок громадських обговорень щодо облаштування так званого «рекреаційно-відпочинкового комплексу» на набережній Тернопільського ставу (в парку ім. Т. Г. Шевченка від ФСТ «Динамо» в бік заводу «Опілля»). Об’єкт включатиме зони відпочинку, технологічні водойми рекреаційного призначення, спортивний та дитячий ігровий майданчики, заклади громадського харчування, душові кабіни та роздягальні, шезлонги тощо. Громадське обговорення триватиме впродовж місяця – з 2 травня до 2 червня.

Варто нагадати, що на місці майбутнього комерційного об’єкту в парку ім. Т. Шевченка в ніч з 11 на 12 квітня ц.р. відбулося самовільне зрізання зелених насаджень породи верба, тополя та ялина. Як тоді повідомила головний спеціаліст-ландшафтник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради Світлана Молодецька, ордер на видалення цих дерев міською радою не видавався, тому зрізання вважається незаконним. За фактом зрізання дерев КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» подано заяву в Тернопільський відділ поліції ГУ Національної поліції з метою встановлення невідомих осіб, що здійснювали зрізання дерев, та притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством України, однак і досі результатів перевірки з боку поліції оприлюднено не було. А після того, як 2 травня на сайті ТМР з’явилося повідомлення про громадське обговорення, стало зрозуміло, що все це ланцюжок для реалізації комерційного проекту, в якому особисто зацікавлені перші особи Тернополя, тому на адекватну реакцію правоохоронців чекати годі.

Варто нагадати, що до скандальних змін до Генплану в 2017 році ця зона завжди була парком, а потім міський голова Сергій Надал з величезним спротивом громадськості протягував ці зміни, після яких стали можливими забудови парків, у тому числі й там, де нині планується так званий рекреаційно-відпочинковий комплекс.  

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)