Тернопільщина і сміття: як виглядає область на фоні сусідів (ІНФОГРАФІКА)

9 Лютого 2018, 14:42
55327-1_uk_large

Сьома частина України завалена сміттям. Офіційні звалища займають площу, рівну Данії. На кожного українця щорічно утворюються 10 тонн відходів, і це вдвічі більше, ніж у країнах Європейського Союзу. Про це заявив міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак.

Майже половину побутового сміття можна переробити, хоча зараз у країні на вторсировину йдуть лише 4% відходів. Із 1 січня 2018 року в Україні набув чинності закон про обов’язкове сортування сміття, й кожного з нас можуть оштрафувати на 340-1360 гривень за нерозсортований пакет зі сміттям.

Але поки в Україні не почне роботу система сортування побутового сміття та підприємства, що переробляють вторсировину, найдосконаліші закони залишаться лише на папері. Аналітики «Слова і Діла» вивчили, як справляються зі сміттєвими проблемами голови ОДА.

Щонайменше в трьох областях уже планують будувати сміттєпереробні заводи.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна планує створити окружні центри з утилізації сміття.

Як повідомив УНІАН Барна, за попередніми розрахунками, таких центрів буде 5 або 6.

Вони передбачені обласною програмою, яку незабаром винесуть на розгляд депутатів обласної ради і яка буде передбачати формування окружних центрів акумулювання твердих побутових відходів.

«Ми поставили собі за мету вирішити проблему власного сміття на території Тернопільської області. Здійснюються заходи з впровадження певних екологічних програм, зокрема, активно ведеться будівництво очисних споруд. Так само ми займаємося процесом сертифікації сміттєзвалищ, які знаходяться на території області. Ми маємо більше 700 спонтанних сміттєзвалищ, і відповідно без участі органів місцевого самоврядування у питаннях їх впорядкування не обійтися», – зауважив Барна.

Автор:
https://www.slovoidilo.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?