Судді та екологи працюють проти тернопільської громади

12 Лютого 2018, 13:02
f2a8e1db340eafc0bf214d9e4fb3c763_XL

Понад рік триває запекла боротьба активної громади Тернополя проти торф’яних котелень. Подано заяви до кількох судів. Громада наголошує на жахливих наслідках спалювання торфу для здоров’я людей, особливо дітей. Але ніхто на це не зважає, лобісти торф’яних котелень переступають через усе.

Відбулося кілька засідань у Тернопільському адміністративному суді за позовом тепломереж. Вже на другому засіданні суддя оголосив рішення на користь Тернопільтеплокомуненерго.

– Жахливо було відчувати повну байдужість судді та присутніх теплоенергетиків. Коли я у перерві підійшов до їх юриста п. Решетуха (молода особа) і запитав: «Ви знаєте про згубні наслідки спалювання торфу», то отримав вичерпну відповідь з милою посмішкою – я не еколог, тому того не знаю. Тоді чому захищаєте це? На таке рішення суду обласне Управління екології та природних ресурсів подало апеляцію. Другий тур розгляду справи вела суддя Марцун, яка винесла позитивне рішення на користь громади, але її усунули. І останній цвях у це питання забила перевірена суддя Підлісна, яка винесла рішення на користь теплоенергетиків. Після цього обласне управління екології (Сингалевич О.В.) видало дозволи на використання торфу, хоча могли дати апеляцію. Аргумент, управління – не має коштів на апеляцію -2 тис. грн.? Просто жах . Управління показало нездатність захищати громаду, – розповів фахівець з екології, голова громадської організації «Екоальянс» Олександр Філь.

З приводу останніх подій навколо тернопільського «торфу» виникає багато питань: суд продемонстрував повну беззастережну залежність від корупції; управління екології показало нездатність виконувати свої функції; політичні партії, окрім декількох, самоусунулися від захисту інтересів громади.

Нагадаємо, ТзОВ «Тернопільтепло», яке впроваджує в Тернополі торф’яне диво, зареєстроване 7 серпня 2016 року. Серед його засновників – Богдан Богданович Вербовий, який є рідним братом дружини міського голови Тернополя Сергія Надала – Олени (у дівоцтві – Вербова Олена Богданівна). Коли про цей факт стало відомо місцевим журналістам, Вербового швиденько вивели з засновників, включивши на його місце «свою» людину.

Зважаючи на те, які люди підв’язані під цю аферу, стає зрозуміло, чому всі і всюди або мовчать про неї, або прислуговують його ініціаторам.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?