Ставленики Президента на Тернопільщині: друзі, брати, дружини

4 Грудня 2018, 18:49
порошенко

Експерти аналітичного порталу «Слово і ділу» розкрили мережу підтримки Петра Олексійовича в Тернопільській області. Вона сформована навколо команди голови ОДА Степана Барни, народних депутатів Олега Барни, Тараса Юрика та Миколи Люшняка із фракції «БПП-Солідарність» і Романа Заставного з «Народного фронту», а також депутатського корпусу БПП в місцевих радах.

Степан Барна, який представляє мережу Петра Порошенка в області, вважається не тільки політичним лідером БПП, а й регіону в цілому. Його команда побудована на основі родинних і бізнес-зв’язків, які створюють для глави ОДА сприятливі умови для політичної та адміністративної діяльності. За повідомленнями ЗМІ, Степан Барна, як і його брат Олег, мають дружні зв’язки з одним з лідерів фракції БПП в парламенті – Анатолієм Матвієнком, який забезпечує братам необхідну політичну підтримку на рівні вищих посадових осіб країни. Своєрідною платою за цю підтримку можна вважати скандальні публічні дії та виступи Олега Барни, найбільш відомим з яких є епізод, коли Олег Барна спробував винести прем’єра Арсенія Яценюка з трибуни, демонструючи цим нібито негативне ставлення до нього з боку виборців.

Крім Анатолія Матвієнка, до числа політичних союзників Степана Барни в парламенті належать його брат, народний депутат Олег Барна; колишні партнери по бізнесу, а нині народні депутати Роман Заставний і Тарас Юрик; голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук; керуючий справами облради Іван Бабійчук; секретар міської ради Тернополя Віктор Шумада, а також заступник міського голови Володимир Дідич.

Особливе місце в команді Степана Барни займають його п’ять заступників, серед яких варто окремо виділити Юрія Юрика та Світлану Беспоповцеву. Юрій Юрик – брат нардепа Тараса Юрика, а його дружина веде спільний бізнес (ПП «Фірма «ФАМА») з дружиною Степана Барни, що свідчить про спільні політичні та бізнес-інтереси.

Не менш цікавим членом команди Степана Барни є Світлана Беспоповцева. Регіональні ЗМІ повідомляють, що в період президентства Віктора Януковича Беспоповцева очолювала організаційний відділ Тернопільської ОДА, і на практиці займалася координацією роботи Партії регіонів з електоральними групами в регіоні. Її призначення на посаду заступника голови ОДА може свідчити про те, що саме Беспоповцева відповідатиме за роботу з мережами потенційних виборців Порошенка, які зосереджені в галузях, що фінансуються з державного бюджету (вчителі, лікарі та інші працівники держустанов).

В Україні мобілізація працівників бюджетної сфери за допомогою адміністративних ресурсів завжди була прерогативою президентської партії. Очевидно, Барна і його команда будуть використовувати перевірені десятиліттями механізми електоральної участі громадян для забезпечення необхідного рівня підтримки Петра Порошенка в регіоні, використовуючи адміністративні важелі, якими вони володіють.

Другою складовою мережі підтримки Порошенко в регіоні є народні депутати Роман Заставний («Народний фронт»), Олег Барна, Тарас Юрик та Микола Люшняк (всі троє з БПП). Найбільш впливовим, фінансово і політично незалежним із них є Роман Заставний. Відповідно, від його позиції багато в чому може залежати успіх електоральної кампанії Порошенка в регіоні. Заставний має давні зв’язки зі Степаном Барною і Тарасом Юрик, які працювали під його заступництвом в компанії «Протекшн груп», а також дружить з Юрієм Луценком і Арсенієм Яценюком. Виходячи з того, що більшість його друзів і ділових партнерів – члени команди Порошенко, можна припустити, що і він буде брати участь у президентській кампанії на боці чинного президента.

Якщо Олега Барну і Тараса Юрика без сумніву можна віднести до групи партнерів Степана Барни, виходячи з їх родинних та бізнес-зв’язків, то депутата Миколи Люшняка прийнято вважати представником інтересів агробізнесу Тернопільщини. Люшняк контролює агрофірму «Золотники Агро» і є главою наглядової ради ТОВ «Бучачагрохлібпром», а його дружина має частки власності в кількох сільськогосподарських підприємствах, таких як «Тернопольсортнасінннєовоч» (60%), «Галич Агро-Стек» (91%) і «Синевир» (100%). Партнером Люшняка і його давнім другом є агромагнат Петро Газда, а також депутат Тернопільської облради від БПП. У 2004 році Газда був довіреною особою кандидата в президенти Віктора Януковича, а в 2012 році Янукович нагородив його званням «Герой України». Виходячи з того, що Люшняк і Газда є депутатами від БПП, цілком можливо, що вони будуть мобілізувати працівників підконтрольних їм підприємств на підтримку Петра Порошенка.

Третьою складовою мережі Порошенко в регіоні є депутати місцевих рад, обрані від БПП, а також рядові члени партії. На місцевих виборах 2015 року, від БПП було обрано 179 депутатів. Формально обласну організацію БПП на Тернопільщині очолює Тарас Юрик, який посів цю посаду після відставки Степана Барни. У число найбільш активних членів партії на регіональному рівні відносять главу секретаріату Володимира Дзудзило, секретаря міської ради Віктора Шумади, його помічника Петра Бого, главу молодіжної організації Юрія Питель. Згідно з даними фінансового звіту партії за 2017 рік, саме ці члени партії, а також працівники обласного офісу – Тетяна Стасюк, Анатолій Гринів, Ірина Романська і Василь Мудло були найбільш активними фінансовими донорами партії, перерахувавши на її рахунки, в цілому, 58 тисяч гривень . Виходячи з того, що фінансування політичних партій в Україні до сих пір зберігає тіньовий характер, можна припустити, що саме партактив, який використовується в цих цілях, і буде тією командою, яка очолить підготовку партії до електорального циклу 2019 го року.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)