Спонсора нардепа-«свободівця» екстрадували до України

7 Листопада 2018, 10:51
Микола Гута

Колишнього голову ради директорів і співвласника “Мрія Агрохолдинг” Миколу Гуту 5 листопада екстрадували в Україну із Швейцарії. Про це повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін.

– Сьогодні зі Швейцарії до України передано екс-очільника одного з найбільших агрохолдингів, розшукуваного за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах — близько 800 мільйонів гривень, — повідомив Євген Єнін.

За його словами, екстрадиція ускладнювалась протидією “зацікавлених осіб”.

– Ця справа є черговим прикладом того, що ані великі гроші, ані дорогі адвокати не допоможуть уникнути відповідальності закордоном, коли є ефективна міжнародна співпраця між центральними органами, – наголосив прокурор.

Нагадаємо, в січні 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 мільйонів доларів.

Назвавши екстрадицію “справою важкою”, через протидію “зацікавлених осіб”, генпрокурор делікатно не назвав імена цих людей. Однак можна з великою долею ймовірності говорити, що серед них був народний депутат з фракції ВО «Свобода» Михайло Головко (на фото), який був студентським другом Миколи Гути під час їхнього навчання у Тернопільському національному економічному університеті. Старі студентські зв’язки допомогли майбутньому депутату під час пошуку спонсорів власної виборчої кампанії. Масштабна фінансова допомога місцевого агробізнесу допомогла Головку зайти в парламент.

Саме інтереси родини Гутів відстоював депутат-“свободівець” за відповідну грошову винагороду, вже коли став нардепом. Так під час проведення обшуків податковою міліцією у офісі агрохолдингу “Мрія” на початку 2013 року на місце події прибув народний депутат Михайло Головко, який вступив у конфлікт з правоохоронцями, закрився у одній з кімнат, назвавши її своєю громадською приймальнею, а потім разом з помічниками залишив приміщення, забравши з собою пакунки з документами.

Ще одним підтвердженням співпраці “свободівця” з Гутою стало оприлюдення фотографом Владом Соделем листування Головка з невідомим, у якому йшлося про потребу “допомогти” у реєстрації права власності приміщення по вулиці Андрея Шептицького, 6 у Тернополі. Як згодом вдалося з’ясували журналісти, дане приміщення торгівельно-побутового призначення через підставних осіб належало саме агропромисловій компанії “Мрія”.

Нагадаємо, група компаній “Мрія” потрапила в складне фінансове становище і в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становив близько 1,3 мільярда доларів.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?