Рішення місцевих рад хочуть контролювати державні органи

28 Грудня 2017, 11:34
11.1-3

Депутати Тернопільської обласної ради вимагають не допустити прийняття закону, який може обмежити повноваження органів місцевого самоврядування і встановлює над ними контроль з боку центральних органів.

Мова йде про законопроект «Про здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України». Він може повернути Україну на кілька кроків назад у питанні децентралізації.

– Кабінет Міністрів протягом останніх років проводив активну політику децентралізації. Така діяльність за короткий час досягла позитивних результатів – на місцях ефективно використовують кошти місцевого бюджету. Проводяться першочергові заходи щодо оптимізації шкільної та медичної  мережі, капітальні ремонти тощо. Проте останнім часом прослідковується тенденція повернення до централізації влади, – каже заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.

Передумови для цього створює вказаний вище законопроект. У зв’язку з цим, Любомир Крупа виніс на розгляд ради пропозицію звернутися до перших осіб держави щодо недопущення його розгляду та прийняття.

– Цей законопроект перетворює фінансову самоврядність та інші досягнення децентралізації на декларативні заяви. Встановлення державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування у пропонований урядом спосіб спричинить блокування місцевих реформ, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, сьогодні на голів територіальних громад та рішень їхніх рад не мають впливу державні органи, хоча часто мешканці, депутати та самі голови простять у держави кошти на фінансування. Так, за гроші з держбюджету фінансуються різного роду проекти (за словами тернопільського губернатора Степана Барни, у 2017 році за державні гроші було реалізовано проекти у понад 400 населених пунктах), а коли громадам та районам наприкінці цього року не вистачило фінансування на заклади охорони здоров’я, то вони випросили субвенцію саме з державного бюджету. 

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?