Основний інстинкт Тарути: 50 відтінків компромісу

14 Вересня 2018, 11:13
tild3961-6632-4339-b936-623763396566__bord

Ця партія відома багатьом українцям завдяки численним білбордам з портретом екс-бізнесмена та народного депутата Сергія Тарути. “Основа” позиціонує себе як партія “людей справи”, які мають “бездоганну репутацію” і раніше “не хотіли займатися політикою”.

Тарута “надихає” партію не лише ідеями, а й грошима: станом на 30 червня 2018-го “Основа” отримала від екс-мільярдера найбільше коштів — 2 760 000 грн. Через війну на Сході та судові позови російських банків співвласник корпорації “Індустріальний союз Донбасу” втратив багато активів і вибув із першої сотні українських багатіїв. Це не завадило Таруті заробити майже 3 млн грн у 2017 році та тримати понад 172 млн грн на рахунках і готівкою.

Тарута є фігурантом антикорупційних розслідувань: ЗМІ стверджують, що він задекларував Lexus GX470, куплений учетверо дешевше ринкової вартості, й захопив 18 га землі у держсанаторії “Пуща-Озерна” під Києвом.

Колишній член ПР у політсилі Тарути все-таки є. Це голова партії “Основа”, керівник Кіровоградської ОДА часів Віктора Януковича Андрій Ніколаєнко.

Свого часу Ніколаєнко працював помічником регіонала, а нині нардепа від “Опоблоку” Сергія Ларіна. За Януковича голова “Основи” був заступником Ларіна як очільника Кіровоградської ОДА, а коли того призначили заступником глави АП Сергія Льовочкіна — посів його місце.


Про створення “Основи” Тарута повідомив у квітні 2017 року, зазначивши, що це “нова партія”.
Насправді “Основа” була зареєстрована ще у жовтні 2004 року під назвою “Партія державного нейтралітету України” (ПДНУ). Її першим керівником був нардеп-регіонал трьох скликань, позаштатний радник Януковича Володимир Зубанов.

У вересні 2014 року ця партія та ще п’ять політсил утворили “Опоблок”, а тодішній лідер ПДНУ Андрій Плакида взяв участь у передвиборчому форумі екс-регіоналів.

Ідеологічні засади, рекламна кампанія та розбудова структур на місцях наштовхують на думку, що “Основа” своїми виборцями бачить жителів півдня та сходу України — базовий електорат “Опоблоку”.

Тарута, в свою чергу, стверджує, що його партія не є альтернативою екс-регіоналам.

Разом з тим лідер партії симпатизує Юлії Тимошенко і навіть дає їй поради, як перемогти на президентських виборах.

Автор:
http://vybory.pravda.com.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?