Очільник Львівщини Олег Синютка лобіює бізнес-співпрацю своїх однопартійців з Росією?

8 Лютого 2019, 9:18
Синютка

Нещодавно Олег Синютка, публічно прозвітував про свою діяльність на посаді голови Львівської обласної державної адміністрації протягом 2015 -2018 років. Однією з ключових тез губернатора були слова про те, що Львівщина стала місцем, комфортним для бізнесу. Однак, згідно журналістських досліджень найкомфортніше на Львівщині почувається російський бізнес, який протягом 2018 року збільшив свій імпорт товарів на Львівщину на понад 600 %. 

Протягом 2015-2018 років, за словами голови ЛОДА,  прямі іноземні інвестиції зросли на 221,8 млн дол. Після 2014 року держава не змогла стримати падіння росту промисловості, і лише у 2017-2018 роках був закладений той фундамент, який дав всі підстави з оптимізмом дивитися вперед – наголосив Олег Синютка. Однак очільник Львівщини забув уточнити, торгівля з якими саме країнами допомогла закласти цей так званий фундамент. І з ким найбільше дружить в цьому плані Львівщина.

Спробуємо допомогти голові ОДА в цьому питанні. Згідно статистики, за 9 місяців 2018 року імпорт товарів з Росії на Львівщину сягнув майже 172 млн доларів. Це надзвичайно високе зростання, порівняно з тим же періодом минулого року, коли імпорт з РФ склав лише 45 млн доларів. 85% всього російського імпорту складають нафтопродукти – це 146 млн доларів за дев’ять місяців 2018 року. І цей приріст є найбільшим з усіх країн, з якими торгує Львівська область.

У прямому ефірі радіо «Львівська хвиля» голова ЛОДА Олег Синютка заявив що «торгівля з окупантами то є зло для держави…. Ті, хто цим займаються… їх повинні знати, про них повинні чути. І я переконаний, що вони повинні дати публічну відповідь людям – а чому ви це робите?» Однак є факти, що доводять тісну співпрацю з агресором його найближчих соратників, зокрема депутатів Львівської обласної ради з фракції Блоку Петра Порошенка. І допомагають вони агресору черпати фінансові ресурси прямо з надр Галичини. І це не нафта і не газ, а звичайна вода.

Торік підприємства Львівщини виробили 33,43 % загального обсягу всіх мінеральних та питних вод в Україні. Головним монополістом Львівщини по видобутку і виготовленню мінеральної води є Холдинг IDS Borjomi Ukraine, більшою половиною акцій якої володіє російська «Альфа-Груп» (56,4%), сім’я покійного грузинського бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі 37,6% (його вдова Інна Гудавадзе та доньки Ліана та Ія Патаркацишвілі) та український підприємець Микола Кміть 6%. Головним творцем «Альфа-Груп» нагадаємо є олігарх з оточення Путіна, М. Фрідман. Холдинг продає воду під торговими марками: «Моршинська», «Трускавецька», «Миргородська», «Аляска», «Borjomi» та «Aqua life». Загалом холдинг контролює майже третину українського ринку бутильованої мінеральної води. Що найцікавіше пряме відношення до цих структур має депутат Львівської обласної ради, член партії та фракції блоку Петра Порошенка «Солідарність» Всеволод Білас. Пан Білас, окрім законотворчої діяльності в обласній раді, є ще членом ради директорів IDS BORJOMI International та її директором з корпоративних питань.

Олег Синютка каже, що володіє інформацією, які сфери бізнесу на Львівщині пов’язані з Росією. Варто би спитати його, чи знає він, скільки прибутків для агресора дає, продаж «Моршинської»? На офіційних сайтах «Моршинської» чи «Миргородської» можна прочитати про надвисокі прибутки цих компаній – валовий дохід української частини міжнародного синдикату щороку перевищує 2 мільярди гривень. Їх отримують наближені до Путіна структури. А пізніше ці гроші йдуть на війну проти України, на закупівлю найновіших озброєнь та боєприпасів для сепаратистів, на найманців, на вбивство українських солдат. І коли на своїй нараді, коментуючи торгівлю з агресором, Синютка говорить, що СБУ має проаналізувати співпрацю львівських підприємств з агресором та  кваліфікувати, що це є – «чи це просто банальне і аморальне бажання наживи, чи це насправді видимі і невидимі нитки, які російські спецслужби смикають», то найперше мав би запросити до слова депутата від БПП В. Біласа, або зразу ж таки за нього на місці самому собі відповісти.

Що цікаво, нещодавно президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення державною нагородою України члена ради директорів холдингу «IDS Borjomi International», депутата Львівської обласної ради Всеволода Біласа (фракція БПП). Депутата нагороджено за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю».

Звітуючи пан Синютка похвалився кількістю відремонтованих доріг на Львівщині. Та додав, що влада повинна бути  лобістом  бізнесу. Утім, чомусь так склалось, що бізнес, який лобіює влада, належить  провладним депутатам. Це наприклад компанія депутата Львівської обласної ради Демчини Романа Івановича «Рома», яка ремонтувала дороги загального користування державного значення у Львіській області майже на 241 млн гривень. На значно більшу суму (385 млн грн) ремонтували дороги на Львівщині компанії, пов’язані з народними депутатами від БПП Богданом та Ярославом Дубневичами.

До слова компанії, що напряму пов’язані з народними братами Дубневичами, окрім коштів на будівництво доріг, отримали ще замовлень на будівництво у своїх виборчих округах на понад 600 млн грн – що складає майже третину від загальної суми будівельних тендерів на Львівщині. Всі ці тендери, як доводять журналісти, були не такі вже й прозорі. Проте найбільше замовлень отримала турецька компанія Onur. Кілька місяців тому голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та його заступники літали на міжнародну виставку в місто Брно (Чехія). Ця подія викликав неабиякий розголос, оскільки, за інформацією місцевих медіа, Синютка скористався чартерним рейсом невідомої компанії. Як з’ясувалось, ця  компанія зробила знижку голові ОДА аж на 90 % вартості оренди, і називається вона, як ви вже здогадались, «Onur». До складу делегації також входили заступниця Синютки – Ірина Гримак, директор департаменту освіти і науки Любомира Мандзій та директор департаменту економічної політики Роман Филипів. Вдалося з’ясувати, що команда ЛОДА не здійснювала подорож із зайвими пасажирами, щоб здешевити подорож. І летіли вони не якимось легкомоторним Cessna, а реактивним літаком бізнес-класу Falcon 2000. Максимальна кількість пасажирів – 10. На думку Дарини Каленюк, виконавчого директора Центру протидії корупції, така пільгова оренда літака має ознаки корупції. «Більше того, я вам скажу, що за міжнародними стандартами така знижка на переліт може трактуватися як хабар. З того, що ви мені розповіли, я бачу ознаки, достатні для того, щоб розпочати кримінальне провадження. Це державний службовець, і для нього є певні обмеження. Існувала така практика, що бізнес давав хабарі держслужбовцям у вигляді квитків на літак, безкоштовного готельного відпочинку чи туристичної подорожі», – наголосила експерт.

А ще Львівщина «веде перед» за темпами зростання альтернативної енергетики, заявив губернатор.  Але «перед» серед компаній з розвитку альтернативних видів енергії знову ж таки чомусь ведуть компанії, пов’язані із всюдисущим БПП. В минулому році дві новостворені фірми Дубневичів отримали 50 га під сонячні електростанції. Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка своїми розпорядженнями 1 лютого надав дозвіл ТОВ «НР Солар» і ТОВ «Солар Грін Тех» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення двох ділянок загальною площею 51,2 га на території Березинської сільради, що в Миколаївському районі, для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій. Обидві фірми зареєстровані у Львові, на вул. А. Лазаренка 1а в сусідніх офісах – №55 і №56. Цей офісно-адміністративний будинок повністю належить ТОВ «АПП «Львівське», яке контролюють народні депутати від БПП Ярослав та Богдан Дубневич. ТОВ «Солар Грін Тех» зареєстрував лише півроку тому Тарас Борис. Відомо, що він працював і працює у «Фонді братів Дубневичів», на парламентських виборах був уповноваженим від «Блоку Петра Порошенка» на окрузі №118. Саме від цих двох округів обралися у нардепи Ярослав і Богдан Дубневичі.

Як бачимо, лобізм владою бізнесу та розвиток регіону нагадує прислів’я «свій до свого по своє». А відділення влади від бізнесу є тим забутим лозунгом, втілення якого ми так сподівались.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (1)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Надія

    08/02/2019

    Сумлінний патріот!

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?