Недоатестований з Дубай: історія луцького поліцейського, якого взяли на хабарі

13 Вересня 2018, 15:54
original-photo

Луцького поліцейського Руслана Макогончука, який після Революції Гідності не пройшов атестацію, проте поновився на посаді через суд, спіймали на хабарі у розмірі 3 тисячі доларів.

Майже все життя пропрацювавши у правоохоронних органах, чоловік зумів назбирати на чималий будинок під Луцьком. Їздить на Volvo 2012 року і, як він зазначає у соцмережах, живе в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Увечері 11 липня оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції затримали працівника свого ж підрозділу – в.о. начальника Волинського управління внутрішньої безпеки, полковника Руслана Макогончука.

Той нібито вимагав 3 тисячі доларів від волинського поліцейського, аби допомогти йому уникнути кримінальної відповідальності. Макогончука затримали відразу після одержання хабара.

Руслана Макогончука затримують оперативники Департаменту внутрішньої безпеки

Руслана Макогончука затримують оперативники Департаменту внутрішньої безпеки

 

Хабар

Хабар

На вулиці Львівській у Луцьку силовики, заблокувавши рух легкового автомобіля Volvo, розбили скло зі сторони водія, витягнули чоловіка з машини й надягнули на нього кайданки.

У Департаменті внутрішньої безпеки зазначають, що ще наприкінці 2017 року звернули увагу на незадовільну роботу волинського підрозділу служби. А невдовзі дізналися про корупційну діяльність керівника обласного управління.

«38-річний полковник поліції, основне завдання якого захист працівників поліції від злочинних посягань та боротьба з «перевертнями в погонах», сам вдався до хабарництва», – зауважують в Департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції.

Правоохоронці розпочали проти Макогончука кримінальне провадження. Найближчим часом поліцейському мають оголосити підозру та обрати міру запобіжного заходу.

Руслан Макогончук має сторінку у соцмережах. Місцем проживання там вказано місто Дубай

Руслан Макогончук має сторінку у соцмережах. Місцем проживання там вказано місто Дубай

 

На головному фото Макогончука – значок Департаменту внутрішньої безпеки

На головному фото Макогончука – значок Департаменту внутрішньої безпеки

АТЕСТАЦІЇ НЕ ПІДЛЯГАЄ

Затриманий на хабарі поліцейський працює в структурі 15 років – з 23-річного віку.

Донедавна він займав посаду заступника начальника управління – начальника відділу моніторингу та зонального контролю Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

І хоча у 2016 році Руслан Макогончук не пройшов переатестацію і був звільнений, – це не завадило йому невдовзі поновитися на посаді через суд.

У січні 2016 року атестаційна комісія у складі трьох чоловік одноголосно вирішила, що Руслан Макогончук не відповідає займаній посаді, а тому підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Руслан Макогончук

Руслан Макогончук

Комісія звернула увагу на незрозумілу мотивацію Макогончука щодо подальшої роботи, негативність до змін, низький професійний потенціал, корупційні ризики, ризик неприйняття нових цінностей та стандартів поліції. Також комісія зауважила, що Руслан Макогончук був не відвертим, уникав відповідей на запитання.

Під час одного з етапів атестації – тестування на знання законів та на загальні здібності Макогончук набрав 52 бали зі 120 можливих. При тому, що прохідними були 50 балів.

Проте вже у квітні Волинський окружний адміністративний суд за головуванням заступника голови суду Віктора Мачульського поновив Макогончука на посаді і змусив відшкодувати йому 12,8 тисяч гривень за час вимушеного прогулу.

Суд, ухвалюючи рішення на користь Макогончука, взяв до уваги висновок екс-директора Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції Гоги Грігалашвілі про те, що луцький поліцейський відповідає займаній посаді і загалом здібний працівник.

Також він врахував, що Руслана Макогончука 16 разів заохочували на посаді, він не має дисциплінарних стягнень і брав участь в антитерористичній операції.

Нацполіція спробувала оскаржити це рішення, проте Львівський апеляційний адмінсуд 16 листопада 2016 року залишив апеляційну скаргу без задоволення.

НЕПРОСТИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ

Як повідомляє «Конкурент», батько Руслана Макогончука – генерал-майор міліції Володимир Макогончук, який зараз на пенсії.

Генерал-майор Володимир Макогончук – батько поліцейського, затриманого на хабарі

Генерал-майор Володимир Макогончук – батько поліцейського, затриманого на хабарі

На початку 2000-х він був начальником управління державтоінспекції УМВС у Волинській області, начальником управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань у Волинській області. Балотувався до Волинської обласної ради на виборах у 2015 році.

Затримали Макогончука в автомобілі Volvo. Цю машину він вказав у своїй декларації.

Руслана Макогончука затримали, коли він їхав автомобілем Volvo

Руслана Макогончука затримали, коли він їхав автомобілем Volvo

 

Вартує такий від 22 до 27 тисяч доларів

Вартує такий від 22 до 27 тисяч доларів

Volvo XC70 2012 року випуску нібито знаходиться у нього в користуванні з червня 2016 року. А офіційно автомобіль записаний на Оксану Володимирівну Шевчук.

За даними сайту Auto.ria, таке авто вартує від 22 до 27 тисяч доларів.

Руслану Макогончуку з 2011 року належить будинок площею 358,7 м2 та земельна ділянка на 910 м2 у селі Зміїнець. Як він стверджує, будинок придбав за 824,6 тисяч гривень. Землю – за 988 гривень.

Ось так, імовірно, виглядає будинок Макогончука в селі Зміїнець знадвору. Фото з соцмереж

Ось так, імовірно, виглядає будинок Макогончука в селі Зміїнець знадвору. Фото з соцмереж
У 2017 році поліцейський задекларував 208,5 тисяч гривень зарплати. Тобто, в середньому отримував 17,4 тисяч гривень на місяць.Також він задекларував 80 тисяч гривень готівки. Крім того, мав 1200 гривень соціальних виплат.

Дружина Євгенія, працюючи юрисконсультом в СНУ імені Лесі Українки, за минулий рік заробила 45 тисяч гривень.

Василь БІДУН (для «Волинь24»)

Автор:
https://www.volyn24.com

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?