“Не по-божому”: у селі на Волині священик вночі вивіз усе майно із будинку, який належить громаді

6 Серпня 2019, 13:55
big-02f216be1adf67c22b9ad3993a3ec1fd

Церковні баталії на Волині за майно релігійних громад не вщухають. Спочатку у кожному населеному пункті області вирували шалені пристрасті по переходу церков та священнослужителів із УПЦ МП до ПЦУ, наразі ж ті, хто залишилися вірними “Кирилу” намагаються повернути “владу” у свої руки, або ж просто не дати громаді, яка все ж підтримує Православну Церкву.

Громада села Шклинь Горохіського району вирішила перейти до ПЦУ ще у березні поточного року. Проте сталося не так як гадалося. Не змогла громада змінити свій статут та спокійно, разом із священиком, який на той час був настоятелем храму святих Гліба та Бориса, перейти до лав Православної Церкви України. Баталії розпочалися ще тоді, коли у стінах храму отець Олександр назвав ПЦУ неканонічною та розкольницькою, а усіх її прихожан – розкольниками.

Проте, після того, як священик не підтримав рішення громади та залишився у підпорядкуванні Московського патріархату, жителі села отримали нового священнослужителя, який став приїжджати до них із сусіднього села Чаруків.

Вчора стурбовані жителі села Шклинь звернулись до журналістів “Під Прицілом” та розповіли про те, що в ніч на 1 серпня отець Олександр приїхав до будинку, який знаходиться у власності релігійної громади та у якому він прожив 22 роки, і виніс із нього усе, що тільки можна було: повибивав і забрав двері, поставивши на вхідні якісь старі та підперши їх цеглою, обдер шпалери по кімнатах і навіть повикручував усі розетки та люстри, які були в будинку. Як стверджують мешканці громади, практично усе, що було в домі, куплено за гроші громади, які люди жертвували храму.

Люди бідкаються, що, прослуживши 22 роки та проживши у цьому будинку, отець Олександр вчинив не по-божому, адже, як говорять шклинці “тільки злодій міг прийти в будинок громади, у якому ти ще й жив, вночі”.

Як розповіли жителі села нашому журналісту, будинок просто у катастрофічно руйнівному стані і зараз, коли до храму в селі прийшов новий священик, його немає куди заселити, адже в таких умовах, які залишив колишній мешканець неможливо навіть існувати: всюди купи мотлоху та гори сміття, бруд, а будинок захаращений непрохідними заростями, а всередині дому лише голі стіни.

Автор:
https://p-p.com.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)