На Закарпатті нафтопровід віддали оточенню Медведчука

13 Вересня 2018, 18:35
7ea858a-medvedchuk

Суд надав детективам НАБУ доступ до оригіналів матеріалів справи про визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів “Самара-Західний напрямок” і “Грозний-Армавір-Трудова”.

Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на постанову Солом’янського райсуду Києва.

Ці трубопроводи були побудовані за часів Радянського Союзу і знаходилися в загальносоюзній власності.

Після проголошення незалежності трубопроводи загальною довжиною 1433 км повинні були перейти у власність держави Україна на підставі правонаступництва.

Однак посадові особи дочірнього підприємства “ПрикарпатЗахідтранс” Російської акціонерної компанії “Транснафтопродукт” трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена у 8,18 млн доларів.

Уже в 2011 році Господарський суд Рівненської області задовольнив позов заступника Генерального прокурора і витребував частини нафтопродуктопроводів у російської компанії, визнавши право власності за державою Україна.

Апеляційний і Вищий господарський суд в 2014-2015 роках підтвердили це рішення.

В цілому, розгляд позову і рішення його на користь держави тривало 10 років.

Однак 21 квітня 2015 року Суддя Господарського суду Рівненської області Ярослава Гудзенко за одне засідання за заявою “ПрикарпатЗахідтранс” про перегляд за нововиявленими обставинами рішення скасувала.

На думку НАБУ, судове рішення суду приймалося на підставі доказів, які безумовно не могли бути прийняті судом як нові.

Тому в Бюро підозрюють, що суддя Гудзенко умисно вчинила дії в інтересах “ПрикарпатЗахідтранс” з використанням наданої їй влади та службового становища.

Як зазначає видання “Наші гроші”, у 2015 році російський оператор нафтопродуктів “Транснефть” заявила про продаж “ПрикарпатЗахідтранс”, зараз власником української фірми вказана швейцарська фірма Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера, який пов’язаний з оточенням Віктора Медведчука.

У свою чергу Міністерство оборони України допомогло запустити нафтопровід в роботу, викупивши звідти старе дизельне пальне щоб власники трубопроводу змогли качати по ньому нове з Росії.

Поставками трубопровідного дизельного пального з Росії також займається компанія, яку пов’язують з оточенням Медведчука.

Ділянки міждержавних магістральних нафтопродуктопроводів “Самара-Західний напрямок” і “Грозний-Армавір-Трудова” загальною довжиною 1 тис. 433 км розташовані у Житомирській, Рівненській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській областях України. Їхня пропускна спроможність становить близько 1,5 млн тонн світлих нафтопродуктів.

Автор:
https://zakarpattya.net.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?