На Франківщині з державної власності виводить Калуську ТЕЦ

2 Серпня 2019, 12:09
Герус

Міністерство енергетики України намагається максимально швидко вивести Калуську ТЕЦ (Івано-Франківська область) із державної власності.

Перший заступник міністра енергетики Т. Максимець підписала наказ про ліквідацію ДП «Калуська ТЕЦ», а цілісно-майновий комплекс передати Калуській міській раді. Представник Президента в уряді Андрій Герус заявив, що ця процедура відбувається з грубими порушеннями.

За його словами, передача ТЕЦ місту Калуш – недоречна, оскільки місто ще не погасило перед ТЕЦ величезного боргу.

– Я думаю, що перш ніж щось передавати муніципалітету Калуша, треба щоб ті ефективні господарники погасили борг перед Калуською ТЕЦ, який на сьогодні складає 230 млн грн, що є космічною сумою, як для міста Калуш, – заявив Герус.

Основна діяльність ТЕЦ – постачання гарячої води та пару на приватний «Карпатнафтохім» та поставки електроенергії у загальний енергоринок. 

– Місто Калуш займає лише 4% у загальній реалізації продукції. Тому така передача позбавлена будь-якої логіки. Звичайно, така поспішна спроба виведення Калуської ТЕЦ проводиться із багатьма порушеннями, – сказав Андрій Герус.

За словами пана Геруса, фактично зараз із державної власності пробують вивести єдине генеруюче підприємство, яке у Бурштинському острові є конкурентом ДТЕКу (Західенерго) Ріната Ахметова.

– Для усіх чиновників, які мають звичку на прощання красти у єгипетському готелі максимально можливу кількість рушників: відступите від закону хоч на міліметр – сядете у тюрму. А підприємство все одно буде повернуто у державну власність, – емоційно заявив представник Президента в уряді.

Нагадаємо, свого часу Андрій Герус прогнозував, що Калуську ТЕЦ планують з комунальної власності передати у приватну на правах концесії.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)