Московський патріархат вирішив привласнити Почаївську Лавру

8 Листопада 2018, 9:51
Почаївська_Лавра

Усвідомлюючи, що створення єдиної Української православної церкви неминуче, а всі православні культові споруди перейдуть під її юрисдикцію, агенти Кремля через свого представника – Українську православну церкву Московського патріархату вирішили приватизувати Почаївську Свято-Успенську Лавру. І для цього вдалися до схеми за участю реєстратора з Теребовлнящини.

27 вересня ц.р. реєстратором Комунального підприємства «Струсівське», Струсівської сільської ради (Теребовлянський район) Андрієм Яремком в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно здійснено реєстрацію права користування на 6 споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври, які відносяться до пам’ятки архітектури національного значення, а саме: Успенський собор, Троїцький собор, Монастирські келії, Архієрейський будинок, Дзвіниця, Надбрамний корпус за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра.

В якості власника цих споруд пан Яремко вказав у реєстрі ліквідований у минулі роки Державний комітет з будівництва та архітектури, правонаступником якого було Міністерство регіонального розвитку та будівництва від якого Почаївська лавра була передана у сферу відання Міністерства культури України.

Реєструючи Почаївську Лавру, реєстратор А. Яремко не врахував, що за даними Єдиного реєстру об’єктів державної власності комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври є державною власністю в управлінні Міністерства культури України, балансоутримувачем якого є Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник

Ці, а також інші порушення призвели до неправомірної реєстрації речових прав на державне майно Почаївської лаври за релігійною організацією УПЦ МП. На сьогодні московські попи нехтують законними вимогами компетентних державних органів і самовільно господарюють на території пам’ятки архітектури національного значення, посилаючись на вказані вище реєстраційні дії.

Дивує повна інертність та бездіяльність в напрямку відстоювання державних інтересів з боку керівництва Кременецько-Почаївського ДІАЗу – органу, уповноваженого на управління комплексом споруд Лаври. Більше місяця минуло з моменту протизаконної реєстрації права користування лаврою за УПЦ МП, а заповідник навіть не спромігся скасувати чи оскаржити її у суді.

Залишається сподіватися, що державні органи влади – СБУ, прокуратура, управління юстиції вчинять всі необхідні дії для захисту державних інтересів, а також притягнуть до відповідальності осіб (у першу чергу реєстратора), які своїми діями чи бездіяльністю вчинили порушення законодавства, що може призвести до втрати державної власності. Бо в іншому випадку Москва через своїх українських агентів забере чергову українську святиню, яка вже й так стала осередком сепаратизму на теренах Західної України.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (1)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Євгенія

    10/11/2018

    Чому Міністерство культури України не подає позив до суду?

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?