Мін’юст впроваджує електронні арешти: гроші боржників у банках будуть “заморожувати”

13 Березня 2018, 16:39
гроші

Мін’юст має намір ввести електронний арешт коштів боржників. Про це сказано на сайті відомства, повідомляють Українські Новини.

Повідомляється, що цей захід є одним з пріоритетних кроків реформи примусового виконання рішень інших органів у межах зобов’язань України перед МВФ про прийняття закону, який автоматизує процес збору і примусового стягнення боргу.

Зараз інформацію про рахунки боржника виконавець отримує шляхом направлення запиту до Державної фіскальної служби України. Однак ці дані стосуються лише юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Отримати інформацію про рахунки громадян можна лише надіславши запити в усі банківські установи країни поштою. На практиці боржники встигають вивести кошти з рахунків, а деколи постанова взагалі втрачається і не надходить у банк.

В якості прикладу відомство планує використовувати досвід Хорватії та Португалії. Завдяки впровадженню цієї новації Хорватія за оцінками, складеним для доповіді Світового банку “Ведення бізнесу-2017”, піднялася з 52 місця на 7 місце.

Автор:
https://ukranews.com

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?