Копичинецький священик… ліквідував греко-католицьку церкву

12 Березня 2018, 13:06
Копичинецький священик

72 року тому, 8 березня 1946 року, розпочався інспірований радянською владою Львівський собор, на якому ліквідували Українську Греко-Католицьку Церкву і оголосили про її «возз’єднання» з Московським патріархатом. Що цікаво, у президії цього «собору» знаходився наш земляк священик з Копичинців.

На світлині, яку віднайшли фахівці проекту присвяченого дослідженню історії невеликих міст та сіл Галичини «Локальна історія», зображено членів Ініціативної групи у президії «собору» у церкві св. Юра: священики Антоній Пельвецький (парох м. Копичинці Гусятинського р-ну Тернопільської обл.), Гавриїл Костельник (настоятель Преображенської церкви у Львові), Михайло Мельник (парох с. Нижанковичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.). Згодом всі троє загинули за нез’ясованих обставин.

Що цікаво, ніхто з ієрархів УГКЦ участі у роботі собору не взяв. На греко-католицьких священиків, які стали делегатами собору чинився жорсткий тиск органів держбезпеки. Водночас дві третини духовенства на московське православіє не перейшли і більшість з них були репресовані. До кінця 1980-х рр. Греко-католицька церква перебувала у підпіллі.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?