Кому помстився Надал сьогоднішньою сесією?

5 Травня 2016, 20:44
фролов

Депутати Тернопільської міської ради не змогли виграти двобій із мером Тернополя Сергієм Надалом. Чи то духу не вистачило, чи то питання було не варте ганьби… Тим не менше, запланована нині сесія міської ради так і не відбулася. Засідання проігнорували «свободівці» та «порошенківці».

На сьогоднішній позачерговій сесії депутати мали розглянути питання щодо зупинення міським головою Тернополя Сергієм Надалом рішення міської ради “Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0978 га за адресою вул. Шептицького, 34, ПП “Оранж А”.

Це рішення депутати підтримали на минулій сесії. Більшістю голосів обранці віддали ділянку в оренду приватному підприємству терміном на 10 років.

До слова, ПП уже володіє однією ділянкою на вул. Шептицького. І цим рішенням фактично долучило до неї ще шматок землі.

Однак міський голова скористався правом вето. До слова, за каденції Сергія Надала такий прецедент у земельній сфері стався вперше.

Офіційною підставною для таких дій мера став позов водоканалу щодо розміщення на комунікаційних мережах тимчасових споруд.

Та в кулуарах кажуть, що подібними нісенітницями влада просто приховує суть конфлікту. Справді, такий позов існує, але стосується він іншої ділянки, яку “Оранж А” отримало раніше. Судова тяганина розпочалася ще у 2014 році, однак особливого резонансну справа не викликала. Поки це не стало вигідно…

Нині міське керівництво посилається на те, що ділянка, на яку претендує “Оранж А”, знаходиться у прибережній зоні, ще й на комунікаціях водоканалу. Та навіть депутати мають сумніви, що так воно і є. Хоча, поки не проведуть експертизу, доти офіційно про свої здогадки говорити не хочуть.

Натомість кажуть, що насправді ця нездорова ситуація склалася через давній конфлікт міського голови Сергія Надала та колишнього начальника міського Держкомзему Юрія Фролова (на фото), з яким, до речі, і пов’язують ПП “Оранж А”.

На минулій сесії, попри застереження мера та керівника водоканалу Володимира Кузьми, депутати таки протягли рішення щодо ділянки, яку хотіло ПП. Однак для Сергія Надала це питання виявилось принциповим, тому він вирішив застосувати всі важелі впливу.

Після ветування рішення мер, як передбачає законодавство, скликав депутатів, які мали би повторно його розглянути. Та ще раз зібрати необхідну кількість голосів стосовно “Оранж А”, щоби подолати вето мера, навряд чи вдалося б, адже попередньо міський голова провів “роз’яснювальну роботу” з підконтрольними депутатами.

Зауважимо, що у Фролова з міським головою давній конфлікт, який тягнеться ще від 2012 року.

Тривалий час, ще будучи на посаді міського земельника, Фролов під різними приводами не підписував земельних питань міської ради. Очевидно, хотів за свою візу певну “винагороду”. Так тривало доти, поки із земельником не розрахувалися землею на тій самій вулиці Шептицького, оформивши її на підставну особу.

Але Фролову виявилося цього замало, і він далі продовжував “шантажувати” мерію.

Можливо, саме через постійну конфліктність Фролова “злили”. Приводом стало земельне питання у парку “Загребелля”. Свого часу прокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього земельника, який підписав погоджувальні документи на виділення землі в парковій зоні.

Втім, міський голова Сергій Надал, відомий своєю злопам’ятністю, не зміг простити опальному чиновнику колишні образи. З його “легкої руки”, на подолання мерського вето депутати просто не прийшли до сесійної зали.

Щодо ж до самого ПП “Оранж А”, то його офіційним засновником є Валентина Василівна Дубовик. Підприємство водночас займається прибиранням, ресторанним бізнесом, купівлею нерухомого майна та збиранням безпечних відходів.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)