Хмельницька мерія програла суд антимонопольникам

5 Серпня 2019, 12:43
МАФ-Хмельницький

Свого часу Хмельницька міська рада наклала табу на розміщення нових та розширення існуючих тимчасових споруд (МАФів) для провадження підприємницької діяльності. Ініціатива на перший погляд хороша, але, як виявилося, вона обмежує конкуренцію, тому через суд мерію змушують переглянути своє рішення.  

За інформацією прес-служби Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, раніше відділення зобов’язало Хмельницьку міську раду припинити антиконкурентні дії щодо заборони на розміщення нових та розширення існуючих тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, що не передбачено і не відповідає вимогам чинного законодавства та може призвести до обмеження конкуренції.

На території Хмельницького суб’єктами господарювання розміщено 337 тимчасових споруд. Встановлення повної заборони розміщення тимчасових споруд надає перевагу суб’єктам господарювання, які вже їх встановили, та створює бар’єри входження на ринок новим суб’єктам господарювання. Дії Хмельницької міської ради були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Хмельницька міська рада рішення не виконала, тому антимонопольники звернулось до суду з позовом про зобов’язання ради виконати рішення. І 23 липня 2019 року Верховний суд задовольнив касаційну скаргу відділення АМК, залишивши в силі рішення Господарського суду Хмельницької області від 20 лютого 2019 року. 

Нагадаємо, 5 березня 2014 року міська рада внесла зміни та доповнення до рішення “Про затвердження комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Хмельницького”. Згідно цих змін, заборонялося на території м. Хмельницького розміщення нових та розширення існуючих тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)