Хлібний рік: хто із волинських поліцейських заробив найбільше

12 Вересня 2018, 14:12
original-photo

Цього року оновлена українська поліція отримала нову дату професійного свята – 4 липня. Та чи допомогло перезавантаження змінити підходи деяких правоохоронців до фінансових питань? Як відомо, рейтинг довіри до української міліції знизився якраз через тотальну корупцію, а попри реформи працювати в «органах» лишилося немало людей із досвідом старої системи.

Електронне декларування правоохоронцями їхніх статків – один із способів перевірити, чи прозоро нинішні поліцейські наповнюють свої кишені. За допомогою функціоналу сайту «Декларації» антикорупційного проекту Bihus.info, видання «Волинь24»проаналізувало декларації працівників волинської поліції і відібрало п’ятірку тих, хто торік отримав найбільші прибутки.

До речі, керівник волинської поліції Петро Шпига за сумою заробленого у 2017 році – лише на 21-му місці у такому рейтингу. Хоча заробив немало – 364 тисячі гривень, тобто – 30 тисяч на місяць.

Загалом показово, що заможне життя родинам правоохоронців забезпечують не зарплати в «органах», а прибутки дружин, які часто успішно займаються підприємницькою діяльністю.

5. ПРИБУТКОВИЙ ДЕКРЕТ
Працівник горохівської поліції Дмитро Татарин задекларував 626 тисяч гривень доходу.

Найбільшу частину родинного прибутку – майже півмільйона – заробила дружина поліцейського Ірина Татарин від підприємницької діяльності. Підприємцем жінка зареєстрована із 2010 року, її основний вид діяльності – роздрібна торгівля.

Успішний бізнес Ірині Татарин вдається поєднувати із декретом. Торік жінка отримала 10 тис. грн допомоги при народженні дитини та близько 20 тис. грн інших соціальних виплат.

Тим часом зарплата Дмитра становила 87 тис. грн за рік, тобто – трохи більше 7 тис. грн на місяць.

Також він отримав 25 тис. грн від продажу рухомого майна. Ймовірно, поліцейський продав легковий автомобіль «Фольксваген Гольф» 1995 р.в., який був записаний у попередніх деклараціях.

У серпні 2017 року Дмитро Татарин придбав нову автівку – «Фольксваген Пасат» 2013 р.в. за 198 тис. грн.

Майже уся нерухомість, яка є в родини, записана на Ірину Татарин, а саме: житловий будинок із магазином продтоварів площею 294 квадрати та три земельні ділянки в Горохові. Дмитру належить лише ділянка у с. Борохів Ківерцівського району.

До речі, у березні 2018 року Дмитро Татарин звільнився із горохівської поліції.

4. І БІЗНЕС, І БЕЗРОБІТТЯ

«Хлібний рік»: хто із волинських поліцейських заробив найбільше

Родина дільничного офіцера горохівської поліції, а донедавна – працівника місцевої ДАІ Олександра Степанюка торік отримала 682 тисячі гривень доходів.

Зарплата поліцейського за рік становила 94 тис. грн, тобто – менше 8 тис. грн на місяць. Проте він отримав ще 194 тис. грн спадщини та 127 тис. грн від продажу нерухомості.

Наразі родина має два житлові будинки (210 та 101 квадрат) та дві ділянки по 10 соток у Горохові. У 2015 році Оксана Степанюк стала власницею квартири площею 75,4 квадрати у Липинах.

У травні 2016 року жінка отримала 2 гектари у с. Пірванче Горохівського району, а також купила 25 соток у с. Холонів Горохівського району за 49 тис. грн.

Наприкінці 2017 року Олександр Степанюк став власником іще 2 гектарів в с. Пірванче.

З майна, яке було у попередніх деклараціях Степанюка і яке поліцейський міг продати – невеличкий будинок на 52 квадрати у с. Сільце.

На поліцейського також зареєстрований вантажний автомобіль «Опель Віваро» 2011 р.в.

З інших доходів родини – зарплата Оксани Степанюк у Локачинському управлінні Пенсійного фонду (25 тис. грн), її дохід від підприємницької діяльності (212 тис. грн) і одночасно – допомога по безробіттю (29 тис. грн).

Згідно із записами в Держреєстрі, підприємцем Оксана Степанюк стала наприкінці серпня 2017 року, тож зароблені 212 тис. грн – дохід за чотири місяці. Зареєстрований основний вид діяльності – роздрібна торгівля.

Станом на кінець 2017 року родина задекларувала 798 тис. грн заощадженої готівки. Наприкінці попереднього 2016 року такі заощадження сягали 610 тис. грн, попри те, що сам поліцейський займав рядову посаду в органах, а дружина іще не займалась бізнесом, а працювала в районному управлінні Пенсійного фонду.

3. ВІКОННИЙ БІЗНЕС
У декларації начальника сектору превенції ковельської поліції Петра Соловенюка за минулий рік – 906 тисяч гривень доходів.

767 тис грн заробила дружина поліцейського Валентина Соловенюк від підприємницької діяльності. Жінка займається продажем вікон та дверей.

Петро Соловенюк отримав 136 тис. грн зарплати (11,3 тис. грн на місяць).

Ще 2 тисячі гривень родина отримала від надання майна в оренду.

Нерухомості у Соловенюків є немало: два житлові будинки (146 та 73 квадрати) та дві невеличкі ділянки у Ковелі, а також три ділянки загальною площею 2,4 гектари в с. Осереби Турійського району.

У родини також – два автомобілі: Ауді 100 1985 р.в. та Ауді А-6 1996 р.в.

2. ПЕРЕЇХАЛИ… В НІКУДИ?
Родина керівника карного розшуку волинської поліції Руслана Гамольчука заробила торік 936 тисяч гривень.

Основну частину прибутку – 756 тис. грн. – отримала дружина поліцейського Леся Гамольчук від продажу нерухомого майна. У попередніх деклараціях на жінку була записана квартира площею 50,4 квадрати у Луцьку, тож цілком ймовірно, що продали саме це житло.

До речі, раніше місцем проживання Руслан Гамольчук вказував Луцьк, а у звітності за 2017 рік змінив місце проживання на Ківерці. Щоправда, в декларації не вказав жодного нерухомого майна у Ківерцях, яким би володів чи винаймав.

З іншої нерухомості у родини поліцейського – лише земельна ділянка у с. Липини біля Луцька, оформлена у травні 2017 року на дружину.

Із 2013 року у Руслана Гамольчука – легковик «Хюндай і30» 2013 р.в., вартістю 145 тис. грн.

Зарплата поліцейського торік становила 179 тис. грн (до 15 тис. грн на місяць). Також Руслан Гамольчук отримав 1 200 грн. соціальної допомоги.

1. КУР’ЄРИ БЕЗ ТРАНСПОРТУ
Доходи родини поліцейського із Турійська Сергія Герешти торік становили 1 мільйон 18 тисяч гривень. Наразі він займає посаду начальника сектору реагування патрульної поліції Турійського відділення поліції.

Найбільше грошей із родинних доходів заробила дружина поліцейського Тетяна Герешта від підприємницької діяльності – 856 тис. грн. Також жінка отримала 29 тис. грн заробітної плати у ТОВ «Пост Фінанс» («Нова Пошта»).

У державному реєстрі підприємців зазначено, що підприємець Тетяна Герешта займається кур’єрською діяльністю. Як пояснила жінка у коментарі «Волинь24», вона очолює районне відділення «Нової Пошти» і одночасно має укладений договір як підприємець із цією службою про транспортування багажів.

Заробіток самого Сергія Герешти становив 132 тис. грн (11 тис. грн на місяць). Крім того, він отримав 1 100 грн матеріальної допомоги від обласної профспілки атестованих працівників поліції.

Попри значні доходи, із заощаджених коштів у родини – лише 3,4 тис. грн на банківському рахунку та 5 тис. грн відкладеної готівки.

Із нерухомості Сергій Герешта задекларував частку в квартирі площею 46,2 квадрати (25%), та також – квартиру тещі Давидюк Галини Петрівни площею 76,98 квадратів. Право власності на обидві квартири оформлене ще в 90-х.

Із транспортних засобів у родини – лише старенька «Лада» 1987 р.в. (ВАЗ 2104), записана на сестру поліцейського Чабанчук Олену Сергіївну. Інших транспортних засобів у декларації Сергія Герешти не вказано, попри те, що його дружина успішно займається бізнесом із транспортування багажів.

* * *

Не менш цікавим виглядав би і рейтинг поліцейських, яким, працюючи в «органах», вдалося відкласти найбільші суми «на чорний день». Наприклад, інспектор з контролю за обігом зброї нововолинської поліції Олег Печінка тримає на банківському рахунку більше 32 тисяч доларів (за нинішнім курсом це – понад 840 тис. грн).

Уже згаданий екс-даівець Олександр Степанюк заощадив 798 тис. грн, а керівник карного розшуку Руслан Гамольчук – 750 тис. грн.

Ще один поліцейський із волинського карного розшуку Олександр Грицик відклав півмільйона, половину з яких отримав в подарунок від тестя із тещею.

А начальник ратнівського відділення поліції Володимир Канонік задекларував 445 тисяч гривень готівки…

Іще п’ятеро працівників волинських «органів» назбирали заощаджень від 300 до 400 тисяч гривень, шестеро – мають понад 200 тисяч гривень і ще 20 – більше 100 тисяч гривень.

Людмила ЯВОРСЬКА («Волинь24»)

Автор:
https://www.volyn24.com

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?