Гриценко зібрав навколо себе «братську могилу»

4 Січня 2019, 9:23
братська могила Гриценка

З початком офіційної президентської компанії вічно непрохідний лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, якому давали великі аванси, поступово втрачає свої позиції.

Нагадаємо, на початку політсезону в Гриценка спостерігався астрономічний зростання популярності. Для закріплення передстартового успіху Гриценку потрібно було масштабне об’єднання з іншими демократичними опозиційними силами, тобто коаліція «великих» гравців. Тільки так можна було сформувати «очікування дива» у виборців. Союз із «Самопоміччю» Андрія Садового, номінальною підтримкою від Михайла Саакашвілі, з єврооптимістами і антикорупціонерами міг вивести полковника і колишнього міністра оборони до другого туру і зробити його дуже навіть «прохідним». Соціологи говорили, що завдання Гриценко – просто потрапити до другого туру, а далі за нього зробить все електоральна арифметика.

Але Анатолій Гриценко з самого початку бачив ключовою точкою «третьої сили» виключно себе. В результаті майже на офіційному старті кампанії йому довелося об’єднуватися хоча б з ким-небудь. У компанії Чумака, Томенко і Катеринчука сам Гриценко виглядає дуже органічно. Амбіції всіх чотирьох лідерів явно перевищують їх політичні можливості, всі вони славляться скандальністю і нездатністю довго працювати в одній команді, а політичні перспективи цієї нестабільної четвірки вкрай сумнівні.

Президентській компанії Анатолія Гриценка Чумак, Томенко і Катеринчук навряд чи чимось допоможуть. Сам факт об’єднання навколо Гриценко, відзначають політологи, безперечно похвальний, але швидше за все він буде знівельований тим, що союзники будуть працювати не стільки на нього самого, скільки на себе особисто. Уже сьогодні більшість політологів називає подібне об’єднання «братською могилою», здатної поставити остаточний хрест на політичних перспективах його учасників.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?