Гриценко не цікавить потенційних союзників

5 Грудня 2018, 12:35
Гриценко

Клеймо «першого непрохідного» давно супроводжує політика і вічного кандидата у Президенти Анатолія Гриценка. Цього разу він теж намагається заскочити на підніжку поїзда під назвою «президент». І в цих потугах щосили намагається просувати ідею об’єднання демократичних сил з висуненням єдиного претендента на президентський пост. Але далі слів справа так і не пішла, адже більшість його потенційних союзників, окрім завищених амбіцій, нічого хорошого в Гриценку не бачать.

Гриценко зацікавлений найперше у партнерстві центристських партій – «Самопомочі» Андрія Садового, «Народного контролю» Дмитра Добродомова, «Хвилі» Віктора Чумака, «Руху нових сил» Міхаела Саакашвілі та періодично з’являються чутки про його можливу співпрацю зі «Свободою» Олега Тягнибока.

Найближче до об’єднання з Гриценком був Добродомов, для цього навіть була створена платформа “Народна довіра”. Однак не склалося, і Добродомов самостійно пішов кандидатом у президенти.

– На жаль, принципи цієї платформи були зруйновані з першого дня, коли Анатолій Гриценко відразу оголосив себе кандидатом у президенти, коли лідери політичних сил – ми їх бачили на цій платформі – вирішили, що їх особисті амбіції важливіші, коли, натягнувши маску нових, вони діють старими методами, – сказав Дмитро Добродомов.

Після цього й інші теоретичні союзники почали відмовлятися від Гриценка.

– Величезний інтерес для Анатолія Гриценка – це Садовий, і другий за величиною – це Чумак, – пояснює політичний експерт Михайло Чаплига головні на сьогодні устремління Гриценка. – Але і той, і інший відмовляються. Для таких величин це не тільки політичне рішення, а в тому числі і фінансові інтереси, які, скажімо так, не сходяться.

Партія Садового зробила вже кілька заяв, зокрема: «Об’єднання «Самопоміч» не бере участі в жодних переговорах з висунення кандидатів у президенти України. Ні лідер партії Андрій Садовий, ні будь-хто з публічних фігур партії не отримували жодного мандата на проведення таких переговорів і не вели їх».

Не горить бажанням просто зараз об’єднувати свої зусилля з «Громадянською позицією» і лідер «Хвилі» Віктор Чумак, який скептично ставиться до цифр рейтингів до початку передвиборчої кампанії. Чумак просуває ідею, з якою не згоден Гриценко: стартувати повинні два-три кандидати. За результатами кількох місяців передвиборчої кампанії потрібно провести праймеріз і тоді вже вирішувати, кого підтримувати – Гриценка, Чумака чи Садового. У відповідь на цю пропозицію Анатолій Гриценко був категоричним, мовляв, у жодних праймеріз участі брати не буде.

Найімовірніше, «Рух нових сил» також навряд чи підтримає Гриценка.

– Коли ми говоримо про дії, то ніхто об’єднуватися не хоче, коли починається «бла-бла», то всі хочуть об’єднуватися, – скаржиться член Ради партії «Рух нових сил» Юрій Дерев’янко. – Тому потрібно розділити мухи і котлети – практичні дії від «поговорити». Я бачу в технології «просто поговорити» бажання використовувати настрої і в черговий раз обдурити людей.

Інформація про переговори Гриценка з Олегом Тягнибоком, яка просочилася в ЗМІ, також не підтверджується.

– Це фейк, – переконує нардеп від «Свободи» з Тернопільщини Михайло Головко. – Ніяких переговорів немає. У нас є об’єднання націоналістичних сил, яке висуне єдиного кандидата від націоналістів (Кошулинського – авт.). Нам нема чого об’єднуватися з Гриценком, з яким ми перебуваємо на різних ідеологічних позиціях.

На сьогодні в політсилу Гриценка влилася лише «Альтернатива» екс-нардепа Єгора Фірсова і це, мабуть, все на що нині спроможний «перший непрохідний».

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)