Грип наближається: як підготуватися до епідемії

11 Жовтня 2017, 16:15
1233469

Цього сезону на грип перехворіють більше 7 млн українців, тобто кожен шостий, прогнозують медики.

Медики чекають цього року більшої епідемії грипу та ГРВІ, ніж в 2016-2017 роках. Торік перехворіли 6,2 млн українців. Більшість – діти.

За даними ВООЗ, в 2017-2018 епідсезоні Україною ходитимуть три віруси: A/Michigan –  форма свинячого грипу, A/Hong Kong – курячий грип і B/Brisbane. Ці віруси прийдуть по черзі. У грудні-січні очікується вірус “Мічиган” – в зоні ризику працездатні люди 25-49 років. З січня почне циркулювати курячий грип. Він вражає насамперед дітей та людей похилого віку.

Першими підхопити грип ризикують українці зі слабким імунітетом і ті, чия діяльність пов’язана з контактом із значною кількістю людей. Серед професійних груп ризику медпрацівники – вони в обов’язковому порядку проходять вакцинацію, вчителі та вихователі, продавці і водії громадського транспорту. До категорії населення зі слабким імунітетом відносяться діти, особливо до п’яти років, вагітні, люди похилого віку, а також люди із зайвою вагою, діабетом і серцево-судинними захворюваннями.

Головний спосіб попередити грип – вакцинуватися. МОЗ уже перереєстрував чотири вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону. Це вакцини Інфлувак, Інфлуенза ваксин, Джіс Флю і Ваксигрип.

Вакцинація є найефективнішим способом боротьби з грипом, каже директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар. Одна вакцина на рік може збереже і гроші, і здоров’я. Робити щеплення можуть тільки медустанови, у яких є ліцензія. Протипоказаннями при вакцинації є: алергія на курячий білок, раніше перенесена гостра полінейропатія, ознаки ГРВІ та алергічний риніт у дітей.

Автор:
https://ukr.segodnya.ua

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?