Головний газовик Тернопільщини організував схему викачування грошей зі споживачів газу

8 Листопада 2018, 12:28
караванський

Протягом останніх кількох тижнів на Тернопільщині різко взялися за роботу інспектори ПАТ “Тернопільгаз”, які нараховують десятки, а той й сотні тисяч штрафів усім непобутовим споживачам газу за нібито прострочення терміну перевірки газових лічильників.

При цьому штрафи накладаються не лише на приватних підприємців, а й на бюджетні установи, заклади освіти та охорони здоров’я. Аргументують свої дії газовики тим, що нібито лічильники так званих порушників не були вчасно надані для повірки. Дивним є той факт, що навіть після підтвердження того, що лічильник справний, а протягом останніх років вчасно здійснювалася оплата за користування послугами, представники облгазу все одно складають акти порушень та застосовують штрафні санкції.

До обрахунку штрафів теж виникають питання, адже “перевіряючі” нараховують суму із об’єму уявного газу, виходячи із максимальної потужності газових установок за весь період простроченої повірки лічильників. Таким чином фактична оплата за природній газ складає подвійні-потрійні розміри.

Одному сільському підприємцю, наприклад, за два роки нарахували півмільйона гривень. Але найцікавішим є той факт, що відповідно до Кодексу газо-розподільчих механізмів оператор ГРМ повинен забезпечити періодичну повірку лічильника протягом міжповірочного інтервалу. І цю перевірку працівники районних УЕГГ ПАТ “Тернопільгаз”, оператори ГРМ здійснюють через кожних 2 місяці по усіх установах та приватних будинках.

– Чому ж представники “Тернопільгазу”, здійснюючи періодичну перевірку газового обладнання і лічильників, не повідомляли споживачів про прострочення часу перевірки, чому не складали негайно акти і не відключали лічильники зразу ж на другий день (а не через 2-3 роки) прострочення терміну перевірки, чому тоді допускали роботу нібито несправних лічильників по два-три роки?, – дивується народний депутат з Тернопільщини Олег Барна, котрий першим підняв тему здирництва газовиків.

На думку скандального народного депутата, дана проблема спеціально створена “Тернопільгазом” для викачування грошей: “Газовики діють умисно, свідомо, з метою затягнути час неперевіреності лічильників, не попереджуючи про це споживачів, щоб потім нарахувати штраф за більший період часу та ще й по максимальному розміру споживання газу. Це ставить під сумнів їхню професійність та компетентність, так як їх бездіяльність чи неналежна діяльність по вчасному виявленні неперевіреного газового обладнання, лічильників ставила під загрозу безпеку та життя людей”.

– Можу чітко стверджувати, що заради особистої вигоди приватна фірма “Тернопільгаз” із її районними підрозділами, операторами ГРМ ризикують життями людей. Їхня вигода полягає в тому, що, на мою думку, за рахунок незаконно нарахованих ними штрафів по вище згаданій схемі на підприємців, школи, медичні заклади тощо вони отримують додатковий прибуток для власного збагачення: премій, надбавок тощо (це повинно було би зацікавити правоохоронні органи). Або ж їх халатна діяльність щодо неналежного контролю за неперевіреним газовим обладнанням та лічильниками вказує на їх непрофесіоналізм, що має зацікавити Національну комісію, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і котра має позбавити їх ліцензії на надання послуг, – стверджує Олег Барна.

Керівником ПАТ “Тернопільгаз» є 71-річний Олег Iванович Караванський, котрий очолює цю структуру понад 30 років (з 1987 року). За специфічні умови керівництва його називають “червоним” директором. Окрім того, Олег Караванський був депутатом Тернопільської обласної ради протягом чотирьох скликань.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (1)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Киця

    08/11/2018

    Дуже цікаво ,але не правдиво !! Схему придумав не головний газовик ,а йде вже давно рейдерське захоплення вищезгаданого підприємства . Тому все що діється і всі схеми з легкої руки Директор ТОВ "Тернопільоблгаз" Будза Володимир Івановича . І був створений відділ, який перевіряє і віджимає по схемах ,з колишніх працівників СБУ і міліції .Тому і методи відповідні . Перевіряйте інформацію,перед тим як друкувати статті . А "червоний " директор вже давно нічого не вирішує ... Загальна інформація Емітент цінних паперів Кількість Номінальна вартість Інформація щодо права власності та особу, якій цінні папери були передані в управління Вид паперів: Акції Дата набуття права: 15.03.2016 Прізвище: БУДЗ Ім'я: ВОЛОДИМИР По батькові: ІВАНОВИЧ Юридична особа, зареєстрована в Україні Найменування: ПАТ "Тернопільгаз" Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 03353503 112768 5638.40 Тип права: Власність Прізвище: БУДЗ Ім'я: ВОЛОДИМИР По батькові: ІВАНОВИЧ

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)