Двоє депутатів міськради потрапили до лікарні

25 Квітня 2017, 15:31
IMG_4786

Під стінами Тернопільської  міської ради 24 квітня було неспокійно. Запланована 15-та сесія не відбулася, а двоє депутатів звернулися до лікувального закладу з тілесними ушкодженнями.

А все через конфлікт у середині ВО «Свобода». Вище партійне керівництво на прохання міського голови Тернополя Сергія Надала, який представляє цю ж політичну силу, виключило з партії трьох депутатів, які по багатьох рішеннях мали свою, відмінну від мера, позицію. До цієї трійки ввійшли – Іван Сороколіт, Ігор Турський та Роман Навроцький. Але Надалу було мало одного виключення з партії. Він вирішив, що ці депутати недостойні бути в міській ради, та, зібравши залишки «Свободи» (в тому числі і з інших районів та навіть областей), намагався влаштувати опозиціонерам коридор ганьби перед початком сесії Тернопільської міської ради. Однак Надал прорахувався: на бік виключених з партії депутатів стали колеги по міській раді з фракцій «Самопоміч» та практично в повному складі фракція БПП, яка входить до коаліції, яку сформував мер. Останній факт добряче мав вдарити по самолюбству Сергія Надала. Але не тільки міські депутати були по другий бік барикад. На противагу «Свободі» стали люди з виборчих округів Сороколіта, Навроцького та Турського, а також чисельні громадські організації як «Автомайдан», «Самооборона», «ДемаАльянс» і навіть добровольчий батальйон «Азов».

У підсумку згадана вище трійка в міську раду не зайшла, але ніхто мандати не складав, а сама сесія через відсутність кворуму не відбулася. Однак без провокацій не відбулося. А постраждали в ній депутати від БПП. Так, Юрію Смакоузу бризнули балончиком в обличчя, а Володимиру Миську кинуте з боку «Свободи» яйце потрапило в око. Обох каретою швидкої допомоги було доставлено до лікувального закладу для надання допомоги..

Як повідомив керівник Головного управління Національної поліції  Тернопільщини Олександр Богомол, в одного з потерпілих медики діагностували хімічний опік очей. За попередніми даними, депутату хтось бризнув перцевим балончиком в обличчя. Інший потерпілий звернувся до медиків із закритою травмою лівої повіки. Зі слів Олександра Богомола, до поліції також надійшла групова заява від депутатів про вчинення кримінального правопорушення. За даним зверненням слідчим підрозділом Тернопільського ВП розпочато кримінальне провадження за статтею  351 ККУ – перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради. В рамках цього провадження працівники поліції з’ясовуватимуть й обставини нанесення тілесних ушкоджень депутатам.

На прохання учасників акції вийти до народу, міський голова побоявся це зробити. Лише згодом, через міську прес-службу, була розповсюджена його заява.

«На превеликий жаль, частина депутатів проігнорувала роботу сесії, хоча представники практично всіх фракцій прийшли на сесійне засідання. Представники двох фракцій – «БПП» і «Самопоміч» не прийшли на роботу сесії, оскільки втрутились у внутрішньопартійний конфлікт, який виник при вході в міську раду. Представники однієї з партій намагалися не пустити до міської ради трьох депутатів, які були виключені з партії ВО «Свобода» через порушення виборчої програми, партійної дисципліни. Було прийнято рішення не загострювати ситуацію та не проводити сесію міської ради. Мені шкода, що тернополяни стали заручниками трьох депутатів, які були виключені з партійних списків. Сподіваюсь, що інші депутати все-таки зможуть мобілізуватися та найближчим часом зібратись, щоб провести сесію і забезпечити повноцінну роботу і міської ради і життєдіяльності міста», – заявив Сергій Надал.

Свою позицію щодо силового конфлікту під міською радою висловили депутати від ВО «Самопоміч»:

«Ми шкодуємо, що міський голова не зміг забезпечити безпеку депутатам та провести пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Тернопільської міської ради. Також насторожує, що керівництво блокувальниками здійснював голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності Володимир Стаюра.

Через неспроможність міського голови забезпечити належну організацію сесії, депутати не змогли розглянути важливі для життєдіяльності та розвитку міста питання. Нам не зрозуміло, чому представники охоронної фірми, яка здійснюює охорону міської ради не вчиняла жодних дій, щодо деблокування приміщення міської ради. За словами керівника обласної поліції, їх в приміщенні було більше 20 осіб».

Аналогічну заяву зробила політична сила БПП:

– Закликаємо керівників ВО «Свобода» вирішувати внутрішні непорозуміння у законний спосіб, а також звертаємося до очільників правоохоронних органів у подібних випадках вживати превентивних заходів щодо забезпечення виконання обов’язків депутатами місцевих рад», – зазначено у заяві.

Очевидно на цьому протистояння не закінчиться, а тому на наступній сесії варто очікувати чогось подібного. Дивно, чому ВО «Свобода» не вдалася до правових норм позбавлення депутатства своїх вже колишніх побратимів, а “опустилася” до силового протистояння…

 

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?