Дорогу до рідного села нардепа ремонтувала «своя» фірма

26 Жовтня 2018, 12:36
дорога

Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації восени цього року вирішило відремонтувати дорогу місцевого значення Вербівці – Ласківці, що в Теребовлянському районі, протяжністю 1,4 км та вартістю близько 4 млн. грн. Для такої суми згідно закону має проводитися тендер, але не в цьому випадку.

Як повідомляє координатор проекту PROSUD Катерина Бутко, керівництво Тернопільської ОДА вирішило не проводити тендер на зазначену ділянку, а для цього вони поділили дорогу протяжністю 1,4 км на 32 шматки довжиною 40 метрів кожний і заключили 32 прямі договори. І проведення тендеру тут виявилося зайвим, адже згідно із законом, він має проводитися на послуги вартістю від 200 тис.грн. У цьому ж випадку кожен із 32 договорів мали однакову вартість – 124 900 грн.

Кому ж пощастило заключити всі 32 договори загальною вартістю 3,9 млн грн?! Як можна здогадатися, це сумнозвісна компанія ТОВ “Глобал Білд Інжиніринг”, зареєстрована лише в 2017-му році. Проте вже через рік молодій та маловідомій компанії вдалося заключити договорів загальною вартістю понад 78 млн грн. Всі гроші отримані витнятково в результаті державних договорів. Неважко здогадатися, що більшість договорів заключені на допорогові суми.

І ще цікавий факт щодо дороги Вербівці – Ласківці: всі договори для ремонту були підписані в період з 4 по 19 жовтня 2018 року. А ось за планом вони почалися ще у вересні 2018 року. Тобто ТОВ “Глобал Білд Інжиніринг” наперед були абсолютно впевнені в тому, що саме вони виконуватимуть ці роботи і тому почали працювати ще до заключення договору. Але цьому є логічне пояснення. Адже дорогу робили до села, звідки родом народний депутат з фракції “Народного фронту” і відомий ресторатор Роман Заставний, а ТОВ “Глобал Білд Інжиніринг”, за інформацією тернопільських активістів, це структура до якої дотичний особисто Заставний та його ближчий друг, нині заступник голови ТОДА Ігор Вонс.

– Можливо б я і не звернув уваги на цей бардак, адже нічого дивного, якби це не моє село на Тернопільщині, де проживає моя сім’я. Першу дорогу ми зробили за свої кошти, за кошти людей, які проживають на цій вулиці і моїх, в тому числі, оскільки, разом із тим, що по дорозі неможливо було проїхати, то через постійний стовп пилюки, зумовлений інтенсивним рухом великовантажної техніки на господарський двір с/г підприємства, ще й неможливо було і дихати. Дорога витримала весну, літо, осінні місяці без жодного дефекту. Інша справа – дорога, яка “ремонтується” за кошти платників податків, розпорядником яких є державна адміністрація, і дорожча у декілька разів: вартість такого ремонту ділянки 40 метрів коштує 125 тисяч гривень. А таких ділянок чомусь є 30 (найновітніша афера вкрасти кошти і не проводити тендеру). Якщо хтось думає, що я це «проковтну» і комусь це зійде з рук, то дуже помиляється. Відчуваю,що сядуть у відповідні місця всі – розпорядник коштів, виконавець, і той, хто кришує,– заявив радник міністра МВС Михайло Апостол.

Для довідки, на ремонт доріг місцевого значення в Тернопільській області в 2018 році заплановано витратити 315 млн. грн.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Чи вірите Ви, що з обранням нового Президента в країні настануть зміни на краще?