До трійки найгрошовитіших нардепів увійшли два «порошенківця» і один «фронтовик»

5 Грудня 2018, 9:24
рейтинг

Спецпроект “Вибори вибори” порахував, хто з народних обранців задекларував найбільше грошових активів у 2017 році. Виявилося, що до цієї чудової трійки потрапили два нардепи з фракції»БПП-Солідарність» і один із «Народного фронту».

Статки депутатів підраховано як суму всіх грошових активів, вказаних у електронній декларації самим декларантом, та членів його сім’ї. Найчастіше це готівкові кошти або кошти на банківських рахунках. Зауважимо, що деякі народні депутати внесли свої грошові активи, зокрема криптовалюту.

Отож, перше місце в рейтингу зайняв Олександр Урбанський (фракція “Блок Петра Порошенка”). Згідно з е-декларацією за 2017 рік, його грошові активи складають 2 мільярда 478 мільйонів 676 тисяч 678 гривень. Головним джерелом багатства Урбанського є нова модна валюта — біткоїни, які він “заховав” у 5 розділ електронної декларації “Цінне рухоме майно”. Багатий на криптовалюту і рідний брат нардепа Анатолій Урбанський, який є очільником Одеської облради.

Звідки в депутата біткоїни і як він використовує їх у розрахунках, Урбанський коментувати не захотів:  ”Дякую за небайдужість, але це приватна інформація, яку я не хочу розголошувати. Це не суперечить законодавству України, і це головне”, – зазначив він у коментарі руху «ЧЕСНО».

Крім біткоїнів, депутат декларує багато прикрас. Зокрема, у його родини 17 елітних годинників брендів Rolex, Chopard, Jaeger-LeCoultre та інші, а також 6 ювелірних прикрас брендів  Chaumet, Cartier, Damiani.

Цікаво, що при цьому Урбанський із дружиною мають фінансові зобов’язання на майже 42 мільйона гривень.

Друге місце рейтингу за Дмитром Голубовим (фракція “Блок Петра Порошенка”). Його грошові активи за 2017 рік  складають 2 мільярда 66 мільйонів 431 тисячу 943 гривні.

Він, як і його колега, теж переважно тримає заощадження у криптовалюті. Любов до інновацій у Голубова не нова. У 2005 році він ледь не поплатився за неї волею, так як був фігурантом кримінальної справи щодо “хакерства”. Але тоді 22-річному Голубову пощастило – його взяли на поруки нардепи від Партії регіонів Володимир Демьохін і Володимир Макеєнко, а суд визнав фігуранта невинним через “недоведеність його участі в злочинах”. Як би там не було, сьогодні Голубов на інноваціях багатіє. Адже саме біткоїни й забезпечили нардепу вражаючий фінансовий зліт – з 2016 року завдяки криптовалюті його статки зросли на майже 2 мільярда гривень.

Депутат та його родина не гребують і доларами, у яких тримають майже півмільйона, а також гривнями — дружина Голубова має 620 тисяч готівкою.

І, на третьому місці рейтингу опинився Ігор Котвіцький (фракція “Народний фронт”). У його активах нарахували 799 мільйонів 90 тисяч 109, 4 гривень. Депутат, якого називають бізнес-партнером міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, тримає кошти на банківських рахунках, у готівці та має активи в дорогоцінних (банківських) металах.

Але полюбляє Котвіцький вкладати гроші і в бренди. Зокрема, у графі “Цінне рухоме майно”, де вказуються речі вартістю більше 16 тисяч гривень (тобто більше 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року), нардеп вніс елітний одяг Loro Piana, Gucci, Hermes, годинники Rolex, Bovet, R.Mille та інші, а також меблі, посуд та люстри класу “люкс” — Henkel Harris USA, Beby Italy, Badari Italy, Royal de Champagne та інші.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)