Депутата-«свободівця» з Івано-Франківщини підозрюють у незаконному збагаченні

15 Травня 2019, 10:48
Харук

Депутат Івано-Франківської міської ради з фракції ВО «Свобода» Роман Харук не приховував у декларації своїх статків, а, навпаки, зазначив суму, більшу за офіційні доходи. Через це він потрапив у поле зору правоохоронців, котрі запідозрили в його діях ознаки незаконного збагачення.

В ухвалі суду, якою франківським слідчим було надано доступ до документів Івано-Франківської міської ради та управління Пенсійного фонду, йдеться про те, що розбіжність між задекларованим майном та активами Харука сягає майже 7 млн. грн. Згідно з даними ДФС, за період з 1998-го до 2016 року офіційний дохід депутата-підприємця становив трохи більш ніж мільйон гривень. А у своїй декларації обранець громади зазначив активів та майна на 8 млн.

У його власності є дві квартири у Івано-Франківську (площа – 43,9 та 23,9 кв. м), житловий будинок у Обертені (Тлумацький район) площею 76,1 кв. м, а також три земельних ділянки загальною площею понад 12,5 тисяч квадратних метрів.

У минулому році депутат-податківець придбав автомобіль «Форд Фокус» (2010 року випуску) за 87 тисячі гривень, який вже 3 січня 2019 року продав за 161 233 гривень.

В 2018 році Роман Харук працював у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області, де заробив 44 556 грн. та у Головному управління ДФС в Івано-Франківській області, в якому заробітна плата чоловіка склала 46 222 грн.

Всі свої заощадження депутат тримає в українській валюті і в готівці. Він задекларував таких 70 тисяч гривень.

– Через знайомих адвокатів час від часу отримую інформацію, що правоохоронці щось шукають по мені, та вони нічого не знайдуть. Адже свої статки я заробив задовго до 1998 року, коли купував і продавав акції, ганяв автомобілі з-за кордону. Це були первинні акції, що не обліковувались і не оподатковувалися згідно із законодавством. Я був акціонером понад 50-ти потужних підприємств у 90-х. Автомобілі продавав за генеральним дорученням. Це теж не потрібно було оподатковувати, – коментує ситуацію щодо невідповідності своїх статків з офіційними доходами депутат-«свободівець».

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?