Чиновник, якого звинувачують у розтраті мільйонів, намагався знайти собі виправдання

17 Лютого 2017, 16:30
dscn0131

Начальник управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації Віктор Кузяк під час прес-конференції, яка відбулася сьогодні, 17 лютого, заперечив усі звинувачення, які протягом останніх тижнів прозвучали в його адресу.

Нагадаємо, 13 лютого прес-служба прокуратури Тернопільської області розповсюдила інформацію проте, що службові особи управління капітального будівництва Тернопільської ОДА розтратили понад 13 млн. державних коштів.

– Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи одного з управлінь Тернопільської обласної державної адміністрації наприкінці 2016 року підписали завідомо неправдиві акти виконаних робіт з приватними підприємствами із сусідніх областей. У документах йшлося про будівництво очисних споруд чергової частини медичного закладу та ремонт дороги у райцентрах області. Насправді роботи на об’єктах не виконувалися взагалі або були розпочаті, але не завершені. Злочини викрито спільно з працівниками Служби безпеки України в Тернопільській області. Збитки, завдані державному та місцевим бюджетам становлять понад 13 млн. грн., – йдеться в повідомленні прокуратури.

Прокуратурою Тернопільської області розпочато 4 кримінальні провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах).

З приводу звинувачень прокуратури, а також заяв громадських активістів та публікацій у ЗМІ власне і зібрав прес-конференцію Віктор Кузяк. Він відкинув усі звинувачення, заявивши, що допоки не буде доведена вина у судді (а цього ще не відбулося), вішати на нього та його підлеглих ярлики неправильно.

Журналісти поцікавилися в Кузяка, чи він був раніше судимий, на що той дав ствердну відповідь, додавши, що це було в 2011 році, але ця судимість погашена в 2013 році. Натомість громадські активісти, які були присутні на прес-конференції, заявили, що Кузяк говорить не всю правду, бо був осуджений на рік умовно за корупційні діяння в 2013 році.

А ще активісти дорікали чиновнику ТОДА, що той, здійснюючи технічний нагляд за реконструкцію школи у селі Велика Березовиця, не побачив, чи не хотів побачити, що обшивка зовнішніх стін виконувалася з пінопласту, хоча у відповіді на запит громадських активістів, повідомляв, що це заборонено згідно будівельних норм. Більше того, згідно проекту реконструкції даної школи, пінопласт мав мати товщину 35 мм, а мав всього 25 мм.

За словами активістів, підрядник, який виконував роботи у навчальному закладі зробив їх неякісно і за 3-5 років все доведеться переробляти. На ці закиди Кузяк відреагував доволі агресивно, заявивши, що, по-перше, активісти не є фахівцями, тому не можуть його звинувачувати в непрофесіоналізмі, по-друге, що деякі з них намагалися у виконавця робіт «збити»… 100 тисяч гривень.

Де правда, а де ні, важко вказати, але пан Кузяк так і не відповів на запитання: чи голова Тернопільської ОДА, нині бос Віктор Кузяка – Степан Барна свого часу працював на «Тер-Бау-Гіпс», де Кузяк був директором.

Як відомо, диму без вогню не буває, якщо і справді ця інформація відповідає дійсності, то зрозуміло, чому очільник Тернопільщини після виявлених прокуратурою звинувачень на адресу відомства Кузяка і досі тримає його на посаді.    

Нагадаємо, Віктора Кузяка призначено начальником управління капітального будівництва ТОДА у квітні 2015 року, як раз тоді, коли областю почав керувати Степан Степанович Барна.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)