Чужі паспорти та «розкольна» книга: що знайшли під час обшуку в митрополита Павла

4 Грудня 2018, 9:23
original-photo

У будинку і на фермі намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павлапрокуратура та СБУ провела обшуки.

Ще вчора він скаржився, що нього силовики чинять тиск, а вже сьогодні будинок митрополита обшукали. Справу про розпалювання міжконфесійної ворожнечі порушила СБУ. Офіційно подробиць поки не розголошують, – йдеться в сюжеті ТСН.

Нагадаємо, колишній настоятель храму в Низкиничах, а нині – намісник Києво-Печерської лаври, митрополит Української православної церкви (Московського патріархату) Павел заявляє про політичний тиск на нього й підтверджує факт проведення обшуку в його будинку та підсобному господарстві лаври.

Митрополит висловив здивування фактом проведення обшуків у рамках розслідуваної кримінальної справи щодо порушення рівноправності громадян, зокрема в підсобному господарстві.

«Що, корови – терористки? Вівці? Що шукати там? Я не проти, хай шукають, може, комусь навесні потрібен гній, то знатиме, де взяти для своєї грядки», – іронізував намісник Києво-Печерської лаври.
Митрополит Павел зазначив, що не відвідував будинок де проводились обшуки вже п’ять років.

Обшуки тривали чотири години. «Санкціоновані слідчі дії у настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла Лебедя у межах кримінального провадження про порушення рівноправності громадян залежно від расової належності, релігійних переконань, розпалювання міжконфесійної ворожнечі», – констатував керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

Адвокат владики каже, що слідчі нічого не знайшли. «Фактично, нічого не вилучено. Тут проживають особи, які доглядають за будинком», – заявив Олександр Ромасєв.

Адвокат каже, що після обшуків вилучили лише чужі паспорти – робочих із ферми митрополита. Із дому намісника лаври вивезли одну книгу – цю брошурку поширюють у мережі, її заголовок: «Українська православна церква: відносини з державою, ставленя до АТО та церковного розколу».

Слідчі перебіг справи не коментують. За розпалювання ворожнечі фігурантам справи може загрожувати два роки виправних робіт чи позбавлення волі до п’яти років.

Автор:
https://tsn.ua/

КОМЕНТАРІ (1)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Марта

    04/12/2018

    Это пристанище фсбшников в нашей Лавре необходимо разогнать, Лавру вернуть народу, а Павла и всю свору выслать на их историческую Родину- Россию, пусть там поднимают религиозный дух особохромосомников.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)