Чому Роман Заставний не кращий за мера Тернополя Надала

8 Листопада 2018, 17:02
Заставний-Надал

Колишній мер Тернополя від «Нашої України», колишній обласний голова партії В’ячеслава Кириленка «За Україну!», колишній голова місцевого осередку «Фронту Змін», колишній перший заступник обласного осередку ВО «Батьківщина», а нині  Роман Заставний – поки ще діючий керівник Тернопільської організації партії «Народний фронт», по списках якої від пройшов у парламент.

Подейкують, що прохідне місце в списку «фронтовиків» він отримав за фінансування виборчої кампанії партії в області. Але, як показує досвід, столичні лідери погано орієнтуються в кадровому підборі на місцях. Тому що, зазвичай, на керівні партійні посади призначають людей, які не те що не користуються підтримкою серед місцевого населення, більш того – є такими, яких населення категорично не сприймає в силу тих чи інших обставин.

Якщо говорити конкретно про пана Заставного, то йому дорікають багато чим. За основу «персональної характеристики» Романа Заставного можна взяти офіційний документ. Йдеться про «Звіт Тимчасової слідчої комісії (далі – ТСК) Верховної ради України з питань розслідування фактів порушення Конституції України, Земельного кодексу України, інших законів України, Тернопільською міською радою, невиконання нею рішень судів при відведенні, передачі, наданні у користування земельних ділянок, а також службових зловживань при розпорядженні об’єктами комунальної власності та бездіяльності органів прокуратури щодо порушень законодавства України в діяльності міської ради». Ця ТСК була створена ще у 2008 році, тобто тоді, коли Роман Йосипович був мером Тернополя.

Ось лишень кілька підсумкових витягів зі згаданого звіту:

– Під час проведення перевірки було встановлено, що протягом двох останніх років на розгляд сесії Тернопільської міської ради виносяться на обговорення та приймаються рішення, які суперечать нормам Конституції України, Земельного кодексу та законів України, а також рішенням судів. Це призвело до розкрадання комунального майна, земель, проведення непрозорих процедур продажу об’єктів комунальної власності, у зв’язку з чим до місцевого бюджету не надійшли  кошти у особливо великих розмірах.

– Всупереч вимогам законодавства, Тернопільською міською радою, з ініціативи окремих службових осіб, приймаються рішення про надання земельних ділянок юридичним особам, для здійснення ними господарської та комерційної діяльності без зібрання усіх необхідних документів та погоджень з відповідними контролюючими службами.

– Має місце надання Тернопільською міською радою у користування окремим комерційним структурам земельних ділянок під будівництво об’єктів житлового, побутового та торгового призначення, що дає можливість таким комерційним структурам отримати на цьому значні прибутки.

– Тернопільською міською радою приймаються рішення щодо спірних земельних ділянок та ділянок відносно яких є заборона суду щодо вчинення будь-яких дій.

– Також проведеною перевіркою встановлено незаконні (корумповані) дії службових осіб Тернопільської міської ради при передачі в оренду та приватизації об’єктів комунальної власності.

– Має місце приватизація об’єктів комунальної власності по занижених цінах.

Всі тези підкріплені конкретикою, яку можна прочитати у повноцінному документі.

Отож, діяльність мера-Заставного була далеко не кращою за нинішнього градоначальника Тернополя. Ось тільки зажерливість Надала вже витіснила з народної пам’яті всі гріхи його попередника.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За яку політичну партію ви готові проголосувати на виборах до парламенту?