Через ремонт школи у підлеглого Барни неприємності

25 Січня 2017, 13:15
maxresdefault (1)

Тернопільські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 366 частина 1 ККУ –  службове підроблення у справі утеплення Великоберезовицької загальноосвітньої школи 1-3 ступенів.

Про цей факт поліцію повідомили активісти та місцеві депутати. Власне вони й висловили занепокоєння щодо дій куратора цього напрямку – очільника управління капітального будівництва ТОДА Віктора Кузяка (на фото).

На цю посаду Кузяк призначений близько півтора роки тому. До цього займався підприємницькою діяльністю в сфері ресторанного бізнесу, крім цього, очолював ТОВ «Спільного Україно-Німецького підприємства «Тер-Бау-Гіпс». У 2013 році Кузяка було засуджено до 1 року позбавлення волі (умовно) за корупційні діяння. У декларації за 2015 рік Кузяк також забув вказати, що він є засновником та керівником двох громадських організацій (ГО «Федерація каноє Тернопільщини» та ГО «Всеукраїнська федерація Кагополо»).

У кінці 2016 року увагу громадськості привернуло питання проведення капітального ремонту Березовицької школи на котру виділили 1,5 млн. грн. У телефонній розмові Кузяк стверджував, що підпорядковане йому управління чітко контролює хід ремонтних робіт (утеплення фасаду), що є приоритетним напрямком роботи УКБ ТОДА. Проте згодомя з’ясувлося  технічний нагляд УКБ ТОДА здійснювався абияк. Зокрема управління проігнорувало порушення державних будівельних норм щодо утеплення школи, – повідомили в Тернопільському осередку «Автомайдан».

Виконавцем робіт є Приватне підприємство «Надра-Тернопіль», директором і засновником якого є Баран Ростислав Олегович. Цікавим є те, що підприємство не має жодного досвіду виконання подібних робіт, адже зареєстроване 28.07.2016 року, а вже 04.10.2016 року (через 2 місяці з дня державної реєстрації) УКБ ТОДА доручило цьому підприємству виконання капітального ремонту в Березовицькій школі.

На кінець 2016 року, аби освоїти кошти, з виконавцем робіт були підписані акти та перераховані кошти, водночас роботи не були завершені. Роботи там тривають і досі. Крім цього зафіксовано, що замість дорогих будівельних матеріалів, вказаних в кошторисі на капітальне будівництво, використані матеріали ринкова вартість яких вдвічі, а подекути втричі дешевша.

У коментарі газеті «RIA плюс», Кузяк повідомив, що усі роботи у Березовицькій школі виконуються з дотриманням будівельних норм і жодної корупції там немає. Водночас, за словами Кузяка, громадські активісти Об’єщик та Луців вимагали від нього, як посадової особи, 100 тис. грн. за те, щоб «відчепитися» від підрядника. Нагадаємо, що Кузяк, згідно з Правилами поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, про такі факти він мав невідкладно повідомити вище керівництво та правоохоронців.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

Хто з тернопільських політиків є найавторитетнішим?