СОМ, або ж Львівський арап Петра із Банкової

7 Березня 2019, 16:36
syniutka_oleg

Стережіться лжепророків, що приходять до вас в овечій одежі, а всередині – вовки хижі. Ви пізнаєте їх за плодами їхніми (Євангелія від Матея 7:15-16). Ці слова із Нагірної проповіді Христа – перше, що спадає на думку, коли вкотре намагаєшся збагнути: як Революція Гідності, що здобула перемогу ціною життів героїв Небесної сотні, і за яку Україна й нині, вже шостий рік поспіль, платить найдорожчим – життям своїх синів на фронті так і неоголошеної війни, могла винести на найвищі щаблі таку нікчемну й наскрізь корумповану владу. Та якщо щодо найвищого керівництва держави нація останнім часом дізналася й зрозуміла чимало, то про діяльність «князьків» місцевих й регіональних рівнів знаємо значно менше: місцеві ЗМІ не наважуються, а центральним, за звичай, не цікаві перипетії «бур у склянках». І дарма. Бо саме тут і вирішуються питання, від яких залежить життя пересічних українців. Бо президентська вертикаль хоч і гниє з голови, але метастази цієї ракової пухлини живляться саме її корінням на місцях – системою 24 обласних, 504 районних та Київської міської адміністрацій. Розглянемо це на прикладі голови ОДА Львівщини.

…У коридорах «Білого дому» Львівщини голову ЛОДА звуть СОМом. Справа не у зовнішності (Олег Синютка не має вусів, що, втім, не заважає йому, як і однойменним найбільшим прісноводним рибинам Європи, знаходити поживу навіть напотемки) – просто абревіатура ПІБ отак вдало для посади склалась. Гороскоп теж не підвів: народжений у рік Сталевого Собаки не лише має залізну хватку до усього, що погано лежить (після Євро-2012 його звинувачували у розкраданні 7 млн грн., а про скандал навколо приватизації елітних земель під Львовом фейковими АТОвцями не чув хіба лінивий), але й вміє нівроку вислужуватись. До прикладу, спершу допоміг Президенту взяти у заручники 800 тисяч львів’ян, упродовж 9 місяців блокуючи вивіз сміття із міста – виключно задля того, аби «втопити» у ньому потенційний президентський рейтинг А.Садового, а згодом всіляко блокуючи спроби мера спорудити перший в Україні сміттєпереробний завод. А нещодавно й особисто залякував виховательок дитсадків: не проголосуєте за Порошенка – прийде Путін! Як після такого дивуватися, чому ваш малюк не хоче до садка: прийде невиспаний, а там вже на нього сам Пуйло чекає із манною кашею!

Водолій із СОМа теж типовий, при чім лиє-переливає бюджетні кошти суто у русла, потрібні йому особисто, Банковій, депутатам від президентської БПП чи й одіозному Пупсу – спонсору хоч і опальної нині, а проте ще діючої партії «Свобода» (а той, в разі потреби, «віддячує» блокуванням сесії «ворожої» міськради тітушками з ГО «Розвиток громади»). Бо гроші, чи ж то пак, відкати – не пахнуть, особливо якщо в офіційній декларації основне майно – акції підприємств, нерухомість, авто, гроші – записані на кохану дружину та тещу. Мабуть, саме тому й береже їх як зіницю ока – подалі від ЗМІ та навіть офіційних заходів.

«Вирішувати питання» у такий спосіб О. Синютці нескладно: очоливши, вже в якості голови ОДА, виборчий список БПП в облраду, відтак подбав, аби її очолив інший представник цієї ж партії, що чудово володіє двома «чарівними словами»: його «Прошу підтримати» діє безвідмовно – сказав, і тутешня більшість підтримає що завгодно, навіть рішення відібрати ласу нерухомість у персоналу та пацієнтів психдиспансеру чи сиротинця для дітей з особливими потребами! Або ж виділення 40% коштів, виділених області із Фонду Регіонального розвитку, на округи одіозних братів-нардепів Дубневичів… Власне, отакий «ручний» розподіл бюджетних коштів – головна «фірмова» риса правління СОМа. А якщо щось раптом таки «зазбоїть», у «Білому домі» його каденції  навіть прикмета застовпилась: якщо другий поверх посварився з третім – голосування не буде!

Окрім вірнопідданості та бюджетних «симпатій» до однопартійців та інших «потрібних» людей, у голови ЛОДА є ще три слабинки, що визначають пріоритети його бурхливої діяльності. Й усі продиктовані виключно високим почуттям – любов’ю. Це майже як у Франка: тричі мені являлася любов. Найперша – до доріг. Бо в них можна «закатати» найбільше бюджетних грошей (навіть тих нещасних 14 мільйонів, які облрада пропонувала виділити на закупівлю «швидких»!). І «відкатати» – теж нівроку, враховуючи, що більшість тендерів «абсолютно випадково» виграють одні й ті ж фірми – «Онур» та ПП «Рома», утаємниченими співвласниками чи й безпосередніми власниками яких (який несподіваний «збіг обставин»!) є депутати від все тієї ж БПП. Друга, про яку згадувалось вище – до землі-годувальниці. От тільки «годує» вона, як доводять численні журналістські розслідування, через підставних осіб і фальшивих АТОвців, які й близько до фронту не були, лише «обраних» перстом СОМа. А третя любов – капітальні ремонти та капітальне будівництво, бо де ще, після доріг, які сходять разом із снігом, можуть так безслідно розтанути бюджетні мільйони?  Словом, як і застерігав Ісус, не може добре дерево приносити плодів поганих, ані лихе дерево – плодів добрих.

А що трьох коханок, маючи, як визнає сам голова ЛОДА, «дуже добру і розумну» дружину,– більш ніж достатньо, то з рештою покладених на нього обов’язків та справ він її не зраджує. Скажімо, окрім сміття та власне львів’ян (сам бо уродженець Тернопільщини та вихованець Прикарпаття, тож і досі, вочевидь, почувається «варягом») не любить він ще й господарки. Ото, до прикладу, вихвалявся, що наведе лад зі сміттям, та, попри виділені рекордні суми, «освоєні» знову ж таки «потрібними» людьми, не навів. Хіба що вольовим рішенням засипав ним райони, які раніше відмовлялися приймати львівське сміття. І кілька разів пропонував містові непридатні для організації сміттєзвалища землі.

Недолюблює «надто розумні» кадри, а тому заповнює вакансії хабарниками, яких доводиться змінювати після чергового гучного затримання (як це сталося, до прикладу, із кількома поспіль головами РДА). І повністю ігнорує гуманітарний блок питань: закриває сільські школи та звільняє лікарів-професіоналів. Це як за Фрейдом: важке дитинство наклало відбиток на усе доросле життя. Та все ж на медиків, судячи із його нинішньої діяльності, зачаїв глибшу образу, ніж на вчителів. Відтак Львівщина – єдина в Україні! – має лише один госпітальний округ, тоді як у 2,5 рази менша за кількістю населення Волинь – три, а удвічі менше за чисельністю Прикарпаття – п’ять! Повністю провалена реформа «швидкої допомоги». Звільнено провідних фахівців колись добре знаного Перинатального центру…

У Нагірній проповіді Ісус не лише вчив, як розрізняти добро і зло, але й як слід чинити опісля, коли усе приховане стало явним: «Всяке дерево, що не родить доброго плоду, рубають і в вогонь кидають». Сподіваємось, що цього разу українці не помиляться, визначаючи на виборах своє майбутнє. І услід за найвищою владою відправлять у вогонь минулого й тих бонз-чиновників, які забули, що служити мають своєму народу, а не тим, хто вмостив їх у тепле і «хлібне» крісло.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)