Анатолій Гриценко працює на Банкову?

12 Березня 2019, 15:35
697782646a61d39ff18134e51fe7db85

Цьогорічні президентські вибори в Україні є рекордними за кількістю кандидатів в президенти. Однак на думку експертів реальними кандидатами, які боротимуться за президентство є тільки Ю. Тимошенко та П. Порошенко. Інші кандидати є частиною виборчих технологій. Хтось має посилити позиції на виборчих дільницях, а хтось – подробити електоральне поле. Одним із таких кандидатів і є Анатолій Гриценко.

Незважаючи на те, що компанія Анатолія Гриценка побудована на критиці чинного гаранта, є багато фактів та підтверджень того, що все це – вуалізація прихованої співпраці. Головним завданням якого є роздробити електорат головних конкурентів Петра Олексійовича, зокрема Ю. Тимошенко.

Анатолій Гриценко робив спроби заперечити дружбу з Банковою, однак є багато доказів співпраці Гриценка з Порошенком, зокрема це таємні зустрічі між ними. Одну з них журналістам навіть вдалося зазнимкувати.

22 серпня журналісти ресурсу golos.ua опублікували статтю з «Насправді Гриценко – не більш ніж технічний кандидат Порошенка, який має вийти з ним у другий тур, після чого зняти свою кандидатуру у підтримку діючого Гаранта». На підтвердження журналісти опублікували фото, на яких видно, як Гриценко заходить та виходить з Адміністрації Президента України. Гриценко на своїй сторінці у фейсбуці спробував заперечити ці факти. «Я цю ніч провів у готелі в Запоріжжі», – сказав він. Однак відомо, що переліт із Запоріжжя до Києва займає всього одну годину. І в цьому йому допоміг Віктор Медведчук, надавши пану Гриценку свій власний літак.

Як повідомили в одному з аеропортів зазначених міст, рейс виконував борт P4-GEM, який зареєстрований на острові Аруба, в Карибському морі, і належить Віктору Медведчуку. Крім того, представники аеропорту повідомили, що ближче до ранку борт повернувся з тими ж пасажирами – тобто з паном Гриценком. Ні для кого не є таємницею тісна співпраця Медведчука з Порошенком. Окрім співпраці у сфері української політики, у них є спільний бізнес – в галузі  зрідженого газу та дизелю. Узгодженість дій Порошенка з Медведчуком по Гриценку пояснюють також постійну присутність пана Анатолія на каналі News One та 112, які де-факто належать Медведчуку.

Відомий  експерт Денис Гороховський провів цікаве дослідження, в якому довів, що на Порошенка та Гриценка працюють навіть спільні ботоферми. «Схема: 1. Пишеш щось погане про Гриценка. 2. У коменти приходять боти, які пишуть, що це все так би мовити фейк, і всі ж знають, що це Юля воює з ним. 3. Відкриваєш профіль гостей і дивишся активність, а вони буквально вчора топили за Порошенка. Збіг, напевно», – зазначив він.

Багато хто задається питаннями, що змусило «чесного полковника» піти на це. Експерти вважають що причин є декілька. Найперше це папка з компроматом, що лежить на Банковій. Нагадаємо, що раніше на сайті УНІАН були опубліковані документи за підписом Гриценка, які можуть бути додані до матеріалів карної справи проти нього. А ще журналісти знайшли в родини Гриценка будинок в Конча-Заспі та чотири квартири в центрі Києва на десятки мільйонів, які могли бути придбані на гроші від корупційних схем. За допомогу Порошенку піти на другий термін Гриценку, швидше за все, дали обіцянку закрити очі на його махінації із землею на посту міністра та повернути його у крісло міністра оборони після перемоги на виборах.

Також за союзом Порошенка та Гриценка стоїть колишній Президент України Віктор Ющенко. Порошенко, як відомо, є кумом та другом В. Ющенку. Останній активно агітує за Порошенка та є давнім ворогом головного опонента Петра Олексійовича Юлії Тимошенко.  Гриценко в свою чергу теж є другом та кумом Ющенка. В минулому у них вже був досвід спільної боротьби проти Тимошенко.

На підсилення Гриценка нещодавно знялись такі кандидати як Андрій Садовий та Дмитро Добродомов, що є добре спланованим ходом від Банкової. Самі по собі вони нічого не набирали, а от Гриценку додають бонус як об’єднувачу опозиційних кандидатів. Президент Центру інноваційного консалтингу КДА», політолог Дмитро Корнійчук підкреслює, що Гриценко намагається монополізувати бренд «Об’єднана опозиція» і насадити його у свідомість людей. «Мовляв, всі повинні об’єднуватися навколо нього. Таке відчуття, що у політтехнологів Банкової є одне лекало, під яке вони підганяють всі свої «ручні» опозиційні проекти», – зазначає Корнійчук. Він нагадує, що вибори в об’єднаних територіальних громадах партія Гриценка з тріском програла. Так що рейтинги – це одне, а реальна політсутичка – зовсім інше. І в цьому «іншому» Корнійчук бачить Гриценка маріонеткою Порошенко і Ко.

Те, що Садовий є зараз під контролем Порошенка, є відомим фактом. Переговірні процеси, що відбувались минулого літа, були успішними, і Адміністрація Президента цього не заперечувала. Нещодавно опозиційний депутат Віталій Купрій опублікував тому докази. «Зараз є час трохи передихнути між судами проти корумпованої ЦВК. Хочу сказати наступне: все виглядає так, що мер Львова і кандидат Андрій Садовий як мінімум до останнього часу вів окрему гру на користь Порошенка». На думку політика, Садовий перешкоджав опозиційним політикам, які критикують Порошенка, працювати із виборцями у Львові. «Для захисту інтересів Порошенка у ЦВК «Самопоміч» по своїй квоті висунула члена ЦВК Євгена Радченка. Про це стало відомо із журналістського розслідування Олександра Дубінського. Відчувається, що у штабів Порошенка і Садового до останніх днів був договір про ненапад. Ніхто один одного не критикував. Нещодавня заява Садового про угоду, яку пропонував Порошенко в обмін на зупинення сміттєвої блокади, вказує на те, що ця угода дійсно була, і вона виконувалась до лютого 2019 року. За умовами угоди «Самопоміч» лягла під БПП, і це підтверджується певними визначними голосуваннями» – підсумував політик.

Тактика, яку використовують політтехнологи Порошенка, не є новою. Схожу технологію використовували проти Юлії Тимошенко у 2010 році. Проте тоді було стовідсотково зрозуміло, що до другого туру вона проходить разом із Януковичем, тому влада просто не заважала іншим політикам на кшталт Арсенія Яценюка чи Анатолія Гриценка, кожен із яких у першому турі «відкушував» голоси у тодішньої прем’єрки. В другому турі вони відмовились підтримати опозиційного політика – Юлію Тимошенко, тому Янукович, Крим, війна на Донбасі, є на совісті у них також.

Автор:
Репортер

КОМЕНТАРІ (0)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування

За якими критеріями ви обиратимете мера на місцевих виборах восени? (до 3 варіантів відповіді)